Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w boksie w Bytowie

OPRAC.:
Sylwia Lis
Sylwia Lis
W Bytowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w boksie. Trwały aż pięć dni. UM Bytów/Garda

Ceremonię rozpoczął uroczysty przemarsz reprezentacji wszystkich szesnastu województw. Po wysłuchaniu hymnu narodowego imprezę otworzyli wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Roman Ślagowski, burmistrzowie Ryszard Sylka i Mateusz Oszmaniec, starosta Leszek Waszkiewicz oraz kapelan polskich pięściarzy ks. Zbigniew Dudek.

Mistrz z Bytowa

Bytowski klub Garda wystawił czterech zawodników. Niestety, jedna zawodniczka nie została dopuszczona do walk z powodu przekroczenia regulaminowej kategorii wagowej, jednak pozostałych trzech zawodników ukończyło mistrzostwa z medalami.
Złotym medalistą Mistrzostw Polski i Mistrzem Polski na rok 2022 młodzików w kategorii 66 kg został Igor Kreft. Ta kategoria (66 kg) była jedną z najliczniejszych kategorii wagowych w mistrzostwach. Igor stoczył cztery walki. Wicemistrzem Polski na rok 2022 został Oliwier Stawski w kategorii 42 kg, który stoczył dwie walki.
Brązowym medalistą Mistrzostw Polski na rok 2022 został Łukasz Adamski w kategorii 80 kg, który stoczył trzy walki.
Łącząc kategorie Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek na 115 zgłoszonych klubów Klub Sportowy Garda Bytów zajął czwarte miejsce w Polsce, a pierwsze miejsce w okręgu pomorskim.

Zawody zorganizowane zostały przez Polski Związek Bokserski, gminę Bytów, powiat bytowski, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Klub Sportowy Garda Bytów.