Mistrzostwa ratowników. Słupski WOPR na 4. miejscu

(fp)
Drużyna WOPR ze Słupska zajęła 4. miejsce. W półfinale w Mielnie słupscy ratownicy byli pierwsi. Archiwum
Podczas finału mistrzostw ratowników, który odbył się w miniony weekend w Łebie, drużyna WOPR ze Słupska zajęła 4. miejsce. W półfinale w Mielnie słupscy ratownicy byli pierwsi.

Jubileuszowa, dziesiąta edy­cja Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR zgromadziła na starcie w wielkim finale sześć drużyn kobiecych i osiem mę­skich. Finaliści zostali wyłonieni z dwóch turniejów eliminacyjnych, które odbyły się wcześniej na plażach w Krynicy Morskiej oraz w Mielnie.

- Zarówno kobiety, jak i męż­czyźni rywalizowali przez dwa dni w dziesięciu konkurencjach w wodzie i na plaży. Wśród mężczyzn po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się obrońcy mistrzowskiego tytułu z 2010 roku, ratownicy z Ustronia Morskiego.

W kategorii kobiet zwyciężyła drużyna z Kołobrzegu - poinformował nas Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy firmy Sport Mega Marketing organizującej mistrzostwa.

Już 13 sierpnia słupska drużyna będzie miała szansę na rewanż podczas zawodów Pucharu Polski WOPR Ustce.