Mistrzostwa Świata w piłce plażowej: Polacy grają dalej! Paweł Waleszczyk z Gryfa strzela gola

(res)
Polacy pokonali gospodarzy turnieju Włochy - 4:3
Polacy pokonali gospodarzy turnieju Włochy - 4:3 Fot. Archiwum
Reprezentanci Polski w plażowej piłce nożnej przeszli 1/8 eliminacji mistrzostw świata . Znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych zespołów Europy. Polacy pokonali gospodarzy turnieju Włochy - 4:3, po fantastycznej końcówce.

Mecz odbył się na stadionie w Bibione, właśnie na Półwyspie Apenińskim, bo Italia była gospodarzem turnieju.

Polacy prowadzeni są przez Wojciecha Polakowskiego, szkoleniowca Gryfa Słupsk. W składzie biało-czerownych na boisku pojawiał się Paweł Waleszczyk, pomocnik Gryfa. Polska przegrywała już w trzeciej tercji 0:3, ale piorunująca końcówka, cztery gole w 6 minut, dała im awans. Jedną z bramek zdobył Paweł Waleszczyk.