Mistrzostwa województwa młodzików w lekkoatletyce

Iwona Strupińska z Lęborka w biegu na 1000 metrów.
Iwona Strupińska z Lęborka w biegu na 1000 metrów. Artur Podlewski
Na słupskim stadionie 650-lecia królowała lekkoatletyka. Dobrze zaprezentowali się młodzicy z Lęborka, Borzytuchomia i Słupska.

Wyniki słupszczan

Osiągnięcia reprezentantów SKLA Słupsk: 2. Kamila Zdybał - 36.56 m, 3. Adriana Bernacka - 33.50 m - obydwie w rzucie oszczepem, 2. Mateusz Rekowski - 170 cm, 3. Kamila Rakuć - 155 cm - oboje w skoku wzwyż, 2. Grzegorz Hrywiak w rzucie oszczepem - 39.60 m.

Ponad trzystu zawodników i zawodniczek z grupy młodzików rywalizowało w lekkoatletycznych mistrzostwach województwa pomorskiego w Słupsku. Impreza odbyła się w słonecznych warunkach na dobrze przygotowanym obiekcie.
Kilka konkurencji było na bardzo wysokim poziomie. Spora grupa uczestników poprawiła swoje rekordy życiowe. Emocji nie brakowało.

W rywalizacji na słupskim stadionie można było zobaczyć kilka młodych talentów. Faworyci w swoich konkurencjach nie zawiedli pokładanych w nich nadziei.
Powody do radości mieli reprezentanci Lęborskiego Klubu Biegacza Braci Petk, którzy zdobyli trzy medale. Bieg na 600 metrów wygrała zdecydowanie Malwina Krakowiak. Na mecie lęborczance zmierzono czas 1.40,87 min.

- Jestem szczęśliwa z powodu zwycięstwa. Dobrze rozłożyłam siły na finiszowe metry. Moja taktyka zdała egzamin - powiedziała szczęśliwa złota medalistka. Dwa srebrne medale wywalczyli jej koledzy klubowi. Byli to Cezary Mielewczyk i Jacek Przepiórka. Ten pierwszy startował w biegu na 600 m i ukończył go z czasem 1.27,63 min. Drugi rywalizował w biegu na 2000 m. Na metę dobiegł po 6.03,25 min.

- Mam satysfakcję z postawy swoich podopiecznych. Trzy medale dla Lęborka to znakomity wyczyn - zakomunikował uradowany Zygmunt Petk, trener lęborskich biegaczy.

Znakomicie wypadli reprezentanci Taleksu Borysław Borzytuchom. Pierwsze miejsca zajęli: Marta Lass w biegu na 300 m przez płotki - 46,28 s, Mateusz Roda w biegu na 300 m - 38,92 s i Karol Brzeski w biegu na 600 m - 1.27,41 min.

Sztafeta 4x100m dziewcząt była druga z czasem 54,47 s. Biegły w niej: Weronika Kluk, Kamila Trzebiatowska, M. Lass i Julia Serafinowska. Trzecie lokaty wywalczyli: Krzysztof Zblewski w biegu na 1000 metrów - 2.47,18 min i Julia Serafinowska w biegu na 600 metrów - 1.42,38 min. Ich trenerem jest Jarosław Ścigała.