MKS Jantar Ustka - SWE POL Link Bruskowo Wielkie 5:0

Mariusz Surowiec
O piłkę walczy Michał Mytych.
O piłkę walczy Michał Mytych. Mariusz Surowiec
W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi pomorskiej MKS Jantar Ustka podejmował na własnym boisku niedawnego rywala z klasy okręgowej, drużynę SWE POL Link Bruskowo Wielkie. Ustczanie nie mieli problemów z pokonaniem rywala, zwyciężając pewnie 5:0.

W dotychczasowych sparingach Jantar mierzył się głównie z III ligowcami i w meczach tych raczej nie błyszczał. Bilans 4 spotkania i 4 porażki, straconych 12 goli i ani jednej bramki strzelonej, mówił sam za siebie. Trener usteckiego zespołu Piotr Piszko uspokajał i słabszą formę swoich podopiecznych tłumaczył ciężkimi treningami i wieloma zmianami personalnymi. Na zmęczenie, które przekładało się na dokładność i tempo gry narzekali również sami zawodnicy Jantara. Zalążki lepszej gry widać było już w we wtorkowym spotkaniu z Gwardią Koszalin. Gra ustczan, zwłaszcza w pierwszej połowie, zaczynała przypominać tę, która tak bardzo cieszyła kibiców na wiosnę.

Piątkowe spotkanie od samego początku do końca przebiegało pod dyktando Jantarowców. Piłkarze z Ustki długo utrzymywali się przy piłce, cierpliwie rozgrywając swoje akcje w poszukiwaniu luki w defensywie gości. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Henryk Patyk, drugiego zaś powracający po kontuzji Szymon Budziński. Do przerwy Jantar grając szybko, na jeden kontakt i co ważne - wreszcie dokładnie, prowadził 2:0.

W przerwie Piotr Piszko, tak jak w poprzednich sparingach, mocno przemeblował swój zespół. Na placu gry pojawili się Waś, Iwański, Cudziło, Wilhelm, Łukasik oraz Kuba Mytych. Pomimo sporych roszad w składzie, Jantar wciąż przeważał i stwarzał sobie sytuacje podbramkowe. 3 z nich udało się zamienić na gole. Przy każdej swój udział miał Damian Waś zaliczając 3 asysty. Dzięki jego dokładnym podaniom hat-tricka skompletował Patyk, swoją bramkę strzelił również Michał Mytych. Wysokie zwycięstwo z niedawnym ligowym rywalem powinno pozwolić podopiecznym trenera Piszko zatrzeć gorsze wrażenie, które pozostawili po sobie po 4 sparingowych porażkach. Jednak prawdziwa gra i walka o ligowe punkty dopiero się zacznie. W pierwszej kolejce po powrocie w szeregi IV ligowców Jantar rozegra na wyjeździe z drużyną GOSRIT Luzino już 9 sierpnia.