Młody zawodnik Stali Gorzów na podium. Debiut zawodników Falubazu Zielona Góra

Jarosław Miłkowski
Kevin Nycz to podopieczny Piotra Śwista.
Kevin Nycz to podopieczny Piotra Śwista. Facebook/Młoda Stal
W poniedziałek 29 kwietnia w Toruniu odbyła się pierwsza runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 250cc. Po raz pierwszy w tych zawodach wystartował Kevin Nycz ze Stali, który był drugi. Pierwszy start mają też za sobą młodzi zawodnicy Falubazu Zielona Góra.

Indywidualny Puchar Ekstraligi to zawody dla zawodników ścigających się na motocyklach o pojemności 250 cm3. Rozgrywane one są na torach każdego z klubów PGE Ekstraligi. W poniedziałek 29 kwietnia pierwszy z takich turniejów rozegrany został w Toruniu.

W poniedziałkowych zawodach bardzo udanie pojechał Kevin Nycz. 14-latek ze Stali Gorzów zadebiutował w cyklu Indywidualnego Pucharu Ekstraligi i w Toruniu zajął drugie miejsce. Blisko startu w finałowym biegu dla czterech najlepszych zawodników po turnieju zasadniczym był też kolejny ze stalowców – Filip Bęczkowski. On zajął piątą pozycję. Z gorzowian startował też Dominik Baryłka, który był dwunasty.

Falubazowi też rośnie narybek

W toruńskim turnieju wystąpili też dwaj zawodnicy Falubazu Zielona Góra, którzy w ostatnią sobotę kwietnia zostali potwierdzeni do startów. Kacper Witrykus (rocznik 2009) wygrał nawet jeden z biegów. Pierwszego pokonanego rywala ma na swoim koncie także Konrad Górski (również rocznik 2009).
Kolejny turniej IPE zaplanowano na 6 maja w Lesznie. 20 maja trzecia runda będzie w Zielonej Górze. W Gorzowie zawody IPE mają odbyć się 17 czerwca.

Wyniki I rundy Indywidualnego Pucharu Ekstraligi

1. Karol Szmyd (Motor Lublin) - 14 (3,3,2,3,3)
2. Kevin Nycz (Stal Gorzów) - 12 (3,3,3,1,2)
3. Maksymilian Kostera (Unia Leszno) - 12 (3,2,3,3,1)
4. Wiktor Jasiński (Apator Toruń) - 10 (3,3,2,2,0)
5. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) - 9 (3,1,3,2)
6. Bartosz Derek (Apator Toruń) - 9 (2,3,1,3)
7. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) - 8 (2,3,3,w)
8. Kacper Witrykus (Falubaz Zielona Góra) - 7 (2,1,1,3)
9. Bartłomiej Posturzyński (Włokniarz Częstochowa) - 7 (1,2,2,2)
10. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) - 7 (2,2,1,2)
11. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) - 6 (1,t,2,3)
12. Filip Gano (Unia Leszno) - 5 (1,0,3,1)
13. Dominik Baryłka (Stal Gorzów) - 5 (2,2,0,1)
14. Robert Downar (Apator Toruń) - 3 (0,w,2,1)
15. Rafał Grzędziński (Sparta Wrocław) - 2 (0,2,w,-)
16. Filip Zaborek (Motor Lublin) - 2 (0,t,2,u)
17. Konrad Górski (Falubaz Zielona Góra) - 2 (1,0,0,1)
18. Dawid Cieplik (Motor Lublin) - 2 (u,1,1,0)
19. Michał Obst (Sparta Wrocław) - 1 (0,1,0,0)
20. Jonasz Żyta (GKM Grudziądz) - 1 (d,u,1,0)
21. Kevin Iwański-Jaura (GKM Grudziądz) - 1 (1,w,-,-)

Czytaj również:
Stal Gorzów rozpoczyna bój w U24 Ekstralidze. W składzie na mecz z Toruniem roi się od talentów

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?