Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Młodzi policjanci Szkoły Policji w Słupsku dziś w roli Mikołaja

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku odwiedzili dziś dzieci w kilku placówkach z drobnymi mikołajkowymi prezentami. Młodzi policjanci przygotowali słodkości oraz kilka sztuk sprzętu informatycznego.
Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku odwiedzili dziś dzieci w kilku placówkach z drobnymi mikołajkowymi prezentami. Młodzi policjanci przygotowali słodkości oraz kilka sztuk sprzętu informatycznego. Szkoła Policji Słupsk
Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku odwiedzili dziś dzieci w kilku placówkach z drobnymi mikołajkowymi prezentami. Młodzi policjanci przygotowali słodkości oraz kilka sztuk sprzętu informatycznego.

Dziś w całym mieście zorganizowano mnóstwo akcji z okazji mikołajek. Z drobnymi mikołajkowymi prezentami odwiedzili kilka placówek słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, którzy kończą swoją edukację w Szkole Policji w Słupsku.

Policyjni Mikołaje odwiedzili między innymi Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 7 w Słupsku, gdzie wręczyli uczniom słodycze i - zakładane na głowę - rogi renifera oraz drukarkę. Przy okazji wizyty rozmawiali również o policyjnej profesji oraz o tym, jak trafić do Szkoły Policji.

Kolejna grupa słuchaczy odwiedziła podopiecznych jednego z Rodzinnych Domów Dziecka, które znajdują się w Ustce. Tu również przekazano torebki z drobnymi prezentami oraz drukarkę komputerową.

- Zorganizowanie całej akcji odbyło się z inicjatywy słuchaczy Kompanii VI, którzy sami przygotowali wszystkie upominki a następnie poprosili wykładowców o możliwość zorganizowania spotkań z dziećmi i młodzieżą - mówi Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku.

Mikołajki – skąd się wzięło to święto i zwyczaj dawania prezentów 6 grudnia?

Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, myślenie o prezentach... A skąd w ogóle zwyczaj dawania sobie prezentów i czekanie na wizytę Mikołaja 6 grudnia? Historia mikołajek zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego – Mikołaja z Miry.

Mikołajki, czyli dzień św. Mikołaja to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia maluchy otrzymują od Mikołaja prezenty – najczęściej jakieś drobiazgi. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora. Co ciekawe, postać ta ma niewiele wspólnego z wizerunkiem Mikołaja, którego znamy i rozpowszechniamy. Sprawdź, czy mikołajki to święto, które obchodzi się także w innych krajach.

Kiedy świętujemy Dzień Św. Mikołaja?
Dzień św. Mikołaja (inaczej Mikołajki) obchodzi się 6 grudnia – wtedy przypadają imieniny Mikołaja i jest to w kalendarzu katolickim dzień wspominania świętego, który był biskupem – Mikołaja z Miry.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza