Młodzieżowe granie zawodników Czarnych. Kolejne zawody i turnieje w marcu

Michał Piątkowski
Młodzieżowe granie zawodników Czarnych. Kolejne zawody i turnieje w marcu.
Młodzieżowe granie zawodników Czarnych. Kolejne zawody i turnieje w marcu. CzarniToWy
Młodzi zawodnicy Czarnych, rozegrali kolejne spotkania.

Awans Energi Branq Słupsk do Dywizji A

W dniu 5 lutego 2023 w Słupsku odbył się Turniej Dywizji B w kategorii zuchów (U-10 M). Świetny występ zanotował zespół Enegii Branq Słupsk, który odniósł 2 zdecydowane zwycięstwa, wygrywając turniej i awansując do Dywizji A POZKOsz w tej kategorii wiekowej.

W pierwszym spotkaniu zespół ze Słupska pokonał DECKĘ Pelplin 76:18, najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Nitka Krzysztof 36 i Grądzki Franciszek 14.

W drugim meczu podopieczni Roberta Jakubiaka wygrali z drużyną Politechniki Gdańsk 77:23, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Nitka Krzysztof 39 i Kaczmarczyk Michał 20.

W zespole Energa Branq Słupsk wystąpili zawodnicy z Akademii GRASZ, z którą Słupskie Towarzystwo Koszykówki CZARNI ma podpisaną umowę o współpracy.

Kolejne zawody, tym razem Dywizji A odbędą się w dniu 5 marca 2023 roku również w Słupsku.

Do trzech razy sztuka.

Trzeci raz w tym sezonie zawodnicy Energii Adkonis Słupsk rywalizowali z GAK Gdynia w lidze zuchów U11. Dwa poprzednie spotkania wygrali gdynianie, ale tym razem górą byli słupscy

koszykarze. O wygranej zadecydowała wysoko wygrana IV kwarta (22:9) i dobra gra w obronie w całym meczu. Ostateczny wynik 52:42 dla Energii Adkonis Słupsk.

Dzięki wygranej słupszczanie zmierzyli się w meczu o pierwsze miejsce z Młodymi Lwami SP27 Gdańsk. W pierwszej połowie gdański zespół uzyskał 14 punktów przewagi. Po przerwie

zawodnicy Energii Adkonis lepiej radzili sobie w ataku i zbliżyli się na odległość 5 punktów. Jednak gospodarze utrzymali przewagę do końca meczu i ostatecznie wygrali 65:53.

Tym samym Energa Adkonis Słupsk zajęła 2 miejsce i pozostaje w dywizji A. Kolejny turniej będzie rozgrywany w marcu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani