Młodzieżowiec Paweł Zabłocki trzeci w Polsce i ma brązowy medal

Paweł Zabłocki wykonuje salto po zwycięskiej walce
W Poznaniu na trzech matach zostały przeprowadzone młodzieżowe mistrzostwa Polski (do lat 23) oraz mistrzostwa Polski juniorów (do lat 20) w zapasach w stylu klasycznym.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował Paweł Zabłocki, który występował w grupie wiekowej młodzieżowców. Miastecki zapaśnik klasyk spisał się dobrze w kategorii wagowej do 87 kg, bo przegrał tylko jedną walkę. Było to w rywalizacji o wejście do finału z Jakubem Antoszewskim (AZS AWF Warszawa) 1:5. W pojedynku o brązowy medal jego rywalem był Omik Shengelia (Sobieski Poznań). Miastkowianin zwyciężył przeciwnika z gruzińskim rodowodem przez położenie na łopatki. Tak więc brąz zasłużenie przypadł Pawłowi Zabłockiemu. Gratulujemy!

W klasyfikacji klubowej młodzieżowców ZKS Miastko zajął dwunaste miejsce na dwadzieścia dwa startujące kluby. Trzeba też odnotować, że w stolicy Wielkopolski dzielnie walczyli wychowankowie Miastka, którzy reprezentowali barwy innych klubów.
W młodzieżowcach srebrny medal wywalczył Hubert Rudnik (aktualnie Olimpijczyk Radom) w kategorii wagowej do 97 kg. Wśród juniorów srebrny medal zdobył Kacper Karaśkiewicz (obecnie Unia Racibórz) w kategorii wagowej do 55 kg.
Natomiast w Białogardzie w międzynarodowym turnieju zapaśniczym juniorek srebrny medal wywalczyła Agata Kazimierczak w kategorii wagowej do 53 kg. Ta zapaśniczka obecnie reprezentuje Bloczek Team Pelplin.

Może mieć powody do satysfakcji trener Kazimierz Wanke. To on wychował liczne grono zawodników i zawodniczek, którzy teraz zdobywają laury i medale dla klubów z innych miast.