Mnóstwo atrakcji na 21. finał WOŚP w Słupsku i regionie

Paweł Sikorski pawel.sikorski@mediaregionalne.pl
Udostępnij:
W niedzielę w całej Polsce odbędzie się 21. finał WOŚP. W Słupsku, jak co roku, moc atrakcji. Czy uda się podbić kolejny rekord?

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez drugi program Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli tzw. wejścia na żywo, rozmieszczone w całodziennej ramówce. Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na konto, widać, że wszyscy wolontariusze, obdarzeni przez organizatorów bezgranicznym zaufaniem, rozliczają się bardzo skrupulatnie z zebranych pieniędzy.

Co roku taka zbiórka odbywa się też w Słupsku i regionie. I jak co roku słupski sztab staje na wysokości zadania, organizując liczne atrakcje rozrywkowe, kulturalne i sportowe, dla najmłodszych i tych starszych.

Główna impreza 21. finału, który upłynie pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów", odbędzie się w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku i potrwa w godzinach 14-20. Całość poprowadzi Piotr Kozłowski i Marek Rogala. W programie są m.in. występy taneczne i baletowe, wybory Miss i Małej Miss Wybrzeża WOŚP, cykliczna licytacja darów słupszczan i orkiestrowych gadżetów oraz oczywiście koncert gwiazd. Tym razem zaprezentują się Sebastian Rutkowski (pochodzący z Jeleniej Góry, niezwykle utalentowany wokalista, który podbija serca fanów swoim talentem, charyzmą oraz ujmującą osobowością; w tym roku wyda swoją debiutancką płytę) i Amanda Lepusińska (uczestniczka Bitwy na Głosy, zwyciężczyni Szansy na Sukces w jednym z odcinków oraz uczestniczka programu Tak to leciało). O godzinie 20.00 organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w happeningu pt. Światełko do Nieba. W tej jednej chwili w całej Polsce ludzie wysyłają w stronę nieba - Dobrych Aniołów, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni. W Słupsku będzie to pokaz sztucznych ogni na zewnątrz CH JANTAR.

Program finału w Jantarze:

14.00 - 14.10: otwarcie (występ Orkiestry Reduta Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno - Oświatowego i Cheerleaders Energa).
14.10 - 14.40: występ grupy baletowej ENZA, gala wyborów Małej Miss Wybrzeża WOŚP - prezentacja 1.
14. 40 - 14. 55: Żelkusie - spektakl "Coco" SP nr 3.
14.55 -15.10: licytacja orkiestrowych gadżetów i darów słupszczan.
15.10 - 15.30: występ grupy baletowej ENZA, gala wyborów Małej Miss Wybrzeża WOŚP - prezentacja 2.
15. 30 - 15. 45: występ zespołu Wiarusy.
15.45 - 15. 55: wokaliści Studia Piosenki MCK.
15. 55 - 16.10: ogłoszenie werdyktu, dekoracja Małej Miss Wybrzeża WOŚP.
16.10 - 16.20: licytacja złotego serduszka.
16. 20 - 16.40: gala wyborów Miss Wybrzeża WOŚP - prezentacja 1.
16.40 - 16.55: soliści Studia Piosenki MCK.
16.55 - 17.10: licytacja orkiestrowych gadżetów i darów słupszczan.
17.10 - 17.30: gala wyborów Miss Wybrzeża WOŚP - prezentacja 2.
17.30 -17.50: licytacja orkiestrowych gadżetów i darów słupszczan.
17.50 - 18.00: ogłoszenie werdyktu, dekoracja Miss Wybrzeża WOŚP.
18.00 - 19.40: występ Sebastiana Rutkowskiego i Amandy Lepusińskiej.
19.40 - 19.50: SUMMA SUMMARUM: informacja o aktualnie przeliczonej kwocie przez pracowników BANK PEKAO S.A.
19.50 - 20.00: występ Cheerleaders Maxi Energa.
20.00: Światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni na zewnątrz CH JANTAR.

SP nr 5 w Słupsku
Impreza rozpocznie się o godz. 14. Zaplanowano występy muzyczne (godz. 14.05, 15.40, 17.20), pokazy judo (godz. 14.10), pokazy pierwszej pomocy (godz. 14.20), koncert rockowy w wykonaniu Marcina Gałązki, Kuby Zwolana, oraz zespół z MDK (godz. 14.25), występy taneczne - Balance Studio (godz. 14.55, 16.15, 16.45), blok sportowo-rekreacyjny w różnych grupach wiekowych z udziałem koszykarzy Energa Czarni oraz karaoke (godz. 15.05, 16.00, 16.30), bicie rekordów szkolnych (godz. 17). Odbędzie się również licytacja przekazanych przez WOŚP darów, będzie można skorzystać z sali bilardowej, stołu do tenisa stołowego, kącika zabaw dla najmłodszych, studia fryzur i wizażu, bufetu z domowym ciastem i kawą.

Stary Rynek
Na Starym Rynku w Słupsku będzie można zobaczyć pokazy Bractwa Rycerskiego (godz. 11-12), pokaz ekstremalnej jazdy na rowerach (godz. 12-12.30), demonstrację wozów patrolowych Placówki Straży Granicznej w Ustce (godz. 13-15). Odbędzie się również koncert zespołu Amados (godz. 14-15), happening "Anioły są wśród nas" (godz. 16-16.30).

Domy kultury, stowarzyszenia

W Stowarzyszeniu Rozwoju Inspiracje, przy ul. Partyzantów 31 odbędzie się zabawa tematyczna dla dzieci powyżej 5 roku życia - "Podróż dookoła świata".
W MDK-u przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku w godzinach 13-15 odbędą się prezentacje muzyczne, do MCK-u przy al. 3 Maja w godz. 16-17.30 będzie można wybrać się na bal karnawałowy czy na wieczór teatralny (godz. 19-21). O 16:00 w Słupskim Ośrodku Kultury odbędzie się specjalny koncert w ramach 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z tegorocznym celem WOŚP
- "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów", tytułem i intencją koncertu jest "Integracja". Integracja na scenie SOK-u przebiegać będzie na wielu płaszczyznach. Choćby wiekowej, bowiem obok słupskich weteranów punk rocka - zespołu Karcer, nastoletnich solistów, znanych z koncertów Otwartej Sceny SOK, publiczności zaprezentuje się także Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dodatkowo przekrój materiału muzycznego, który będzie można usłyszeć w czasie niedzielnego koncertu, zawierać będzie w sobie co najmniej kilkanaście gatunków i stylów. Przede wszystkim jednak integrować będziemy się z wszystkimi potrzebującymi, dla których od lat gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dlatego też opłata za wstęp na koncert trafiała będzie do puszek WOŚP. Na scenie wystąpią: Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Natalia Gąsiorska, Wiktoria Brych, Bartek Piwowarczyk, Agnieszka Mazur, Katarzyna Wiktorska, Andrzej Chrzanowski, Aleksandra Hulecka, Mateusz Stefański Band, Dyfuzja, Far away, Heardquake, H.Lucyna, Zero, Karcer.

Imprezy sportowe

Pasjonaci sportu będą mogli wybrać się w niedzielę do I LO w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów na 10. Turniej Tenisa Sportowego (godz. 10-12). Zapisy prowadzone będą bezpośrednio przed turniejem - od godz. 9.30 w sali gimnastycznej I LO. W godz. 11.30-12 odbędzie się Mikołajkowy Rajd Rowerowy z WOŚP - "Przejazd z sercem" zorganizowany przez Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Szprycha w Słupsku oraz Słupskie Stowarzyszenie Rowerowe Freeriders. Wszyscy, którzy chcą wziąść udział w rajdzie rowerowym ulicami Słupska, powinni przybyć w niedzielę przed dawne kino Millenium w Słupsku. Trasa rajdu wynosić będzie 5 kilometrów. Rejestracja uczestników możliwa jest w dniu rajdu.
W godz. 12-14 odbędzie się również I Słupski Bieg WOŚP (przez ul. Kołobrzeską, Kilińskiego, S. Poznańskiego, Szczecińską, Kołobrzeską). Weryfikacja i zgłoszenia zawodników do biegu odbywać się będzie 13 stycznia 2013 roku w biurze zawodów, które zlokalizowane będzie na parkingu przy CH Jantar pod namiotem firmy DomTel-Sport w godzinach od 9.00 do 11.20. Do startu zostaną dopuszczone osoby, które ukoń­czą do 13 stycznia 16 lat, podpiszą oświadczenie, że startują na własną odpowiedzialność, uiszczą opłatę startową w wysokości 20 złotych (dla WOŚP) i odbiorą w biurze zawodów numer startowy i chip. Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem.

W godz. 13-15 odbędą się Rodzinne Zawody Pływackie z WOŚP na pływalni w Słupskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Szczecińskiej 99 w Słupsku. Zgłoszenia można było wysyłać do 10 stycznia.

Gmina Słupsk

Tegoroczny finał gminny odbędzie się w Parku Wodnym Redzikowo. Będzie to aktywnie spędzony czas, a atrakcji nie zabraknie. Przed parkiem stanie Krwiobus, będzie można oddać krew i jednocześnie uzyskać zniżkę na basen. Rejestracja odbędzie się w godzinach 11-
-14. W hali basenowej pod okiem Ochotniczej Straży Pożarnej Oddział Ratownictwa Wodnego Klubu Działalności Podwodnej Nautilus w Słupsku będzie można spróbować swoich sił w roli nurka. Od godziny 15 na terenie parku odbywać się będą występy wokalne oraz artystyczne. Zobaczymy również pokazy taneczne break dance. Będzie można zmierzyć poziom cukru, ciśnienie krwi i obejrzeć pokaz pierwszej pomocy. Zabawa zakończy się o godz. 20 Światełkiem do Nieba - pokazem fajerwerków.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach finał WOŚP rozpocznie się o godz. 15. Będzie można zobaczyć występy młodzieży szkolnej z Gimnazjum w Główczycach, ZS w Pobłociu, ZS w Stowięcinie, występy sekcji wokalnej oraz break dance z Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, występu chóru Kantele ze Słupska. Będą również licytacje, konkursy i loterie.

Ustka

13 stycznia o godz. 9.00 z siedziby sztabu, czyli usteckiego Domu Kultury,
w miasto wyruszy około 100 młodych wolontariuszy pod opieką żołnierzy i funkcjonariuszy policji.
O godz.18.00 w Domu Kultury rozpocznie się koncert lokalnych solistów i zespołów muzycznych. Zagrają m.in.: Anna Chodyna, Paulina Stolarczuk, Viper i Kornel, Kasia Miszewska, Kondi i Kula, Aleksandra Budlewska, Fakir i Jaro, Małpa URP, Patrycja Woszczyna, Parafraza.
Podczas koncertu odbędą się licytacje gadżetów fundacji WOŚP oraz przedmiotów podarowanych przez ustczan.

Miastko

Miastecki koncert rozpocznie się o godz. 14.30. Wystąpią: uczniowie i nauczyciele PSM I st. im. Fryderyka Chopina w Miastku (godz. 14.30), grupy taneczne Top Toys i Gabi (godz.15.00), soliści i zespoły Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku (godz. 16). O godz. 17 wystąpią młode zespoły rockowe. O godz. 18 rozpocznie się koncert zespołu bluesowego Free Men z Przechlewa. O godz. 19 wystąpi zespół Katedra z Wrocława. Na scenie domu kultury pokażą się też grupy taneczne Top-Toys. O godz. 20 już na kaczym dołku (plac rekreacyjny przy ul. Dworcowej) zaplanowano Światełko do Nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. W przerwach występów odbędą się licytacje i sprzedaż gadżetów WOŚP.

Bytów

W Bytowskim Centrum Kultury finał rozpocznie się o godz. 16. Wystąpią: artyści z BCK-u, bytowski Michael Jackson, Arkadiusz Dalecki, Top Toys, Bernsdorf, eMO, Codename Familia, Johny Pope & Jawor z Kościerzyny. Gwiazda wieczoru to JUMPSTYLE - finaliści Mam Talent. Dodatkowe atrakcje to: klub motocyklowy Pirates (od godz.11), malowanie twarzy dzieciom, loteria fantowa - los 2 zł, orkiestrowa kawiarenka, przejeżdżki radiowozem. Poza tym w godz. 9-13 na bytowskim rynku odbędą się przejeżdżki konne (Ośrodek Jeździecki Pegaz Dziemiany). O godz. 17.30 zaplanowano licytację orkiestrowych gadżetów, a o godz. 20 Światełko do Nieba (na zamku).

Czarna Dąbrówka

W Czarnej Dąbrówce finał odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Czarnej Dąbrówce (początek o godz. 16). O godz. 16.10 rozpoczną się występy artystyczne. O godz. 17 ze spektaklem "Zrękawine" wystąpi Teatr Pokoleniowy Gminnego Uniwersytetu III Wieku. O godz. 17.40 zaplanowano kolejne występy artystyczne. O godz. 18.40 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru, czyli Bartka Wrony. O godz. 20 puszczone zostanie tradycyjne Światełko do Nieba.

Gminy powiatu bytowskiego

Gminny Ośrodek Kultury w Kołczygłowach zaprasza na godz. 16. Wystąpią dzieci ze szkół i przedszkoli z Kołczygłów i Łubna. Odbędzie się też loteria i licytacje. O godz. 20 w niebo zostaną wypuszczone lampiony w kształcie serc.

W Borzytuchomiu (w miejscowej szkole) finał rozpocznie się o godz. 15. W programie: występy dzieci, pokazy judo i karate, sprzedaż domowych ciast.
W Parchowie organizacją orkiestrowej zbiórki zajmą się wspólnie ośrodek kultury i miejscowa szkoła. Finał rozpocznie się w ośrodku kultury o godz. 16.30. Wystąpią m.in. uczniowie Zespołu Szkół w Parchowie, Rusland Trio. Zaplanowano też loterię i licytacje oraz dyskotekę. Imprezę zakończy o godz. 20 Światełko do Nieba.

W Tuchomiu sztab WOŚP zaprasza mieszkańców o godz. 17 na plac przed pawilonem handlowym. Będą policyjne, strażackie i rycerskie pokazy. Spłonie m.in. samochód, a policja i grupa antyterrorystyczna stoczy walkę z przestępcami. Na miejscu będzie można zjeść grochówkę. O godz. 20 zaplanowano Światełko do Nieba.

W Domu Kultury w Studzienicach finał rozpocznie się o godz. 17. W programie m.in. występy muzyczne, grupy Stars z Kościerzyna, licytacja orkiestrowych gadżetów.

Lębork

Od godziny 12 w auli ZSMI przy ul. Marcinkowskiego 1 wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli i szkół. Usłyszymy także miejscowe wokalistki oraz zespoły rockowe. Oficjalne otwarcie 21. Finału WOŚP w Lęborku rozpocznie się o godzinie 15 występem Orkiestry Dętej Ziemia Lęborska. Około godz. 18 odbędzie się losowanie fantów głównych. Około godz. 18.45 wystąpi zwycięzca drugiej edycji Must Be the Music - Maciej Czaczyk z zespołem.

Współpraca:
Dorota Aleksandrowicz,
Andrzej Gurba,
Sylwia Lis

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
waterman
CAŁKOWITA KOMPROMITACJA OWSIKOWEJ IMPREZY. ZEBRALI o wiele mniej niż w ub. roku.

To dobry znak, bo ludzie coraz bardziej widzą tę złowieszczą ideologię propagującą lewactwo z cywilizacją śmierci na czele .

Zebrali mniej niż 0,1% tego, co daje państwo z budżetu na służbę zdrowia. Czymże jest marne 39 milionów wobec 65 MILIARDÓW od POdatników.

Widać, że koszty organizowania tej hucpy na pewno przekraczają końcową sumę. Moze ktoś wreszcie POdsumuje ,ile samorządy wydały, ile kosztuje tv czas antenowy na ich darmową reklamę i wiele in . wydatków na jednodniową żebreraninę pod kościołami... na eutanazję , czyli " pomoc" staruszkom w cierpieniu. To skandal, że państwo na to POzwala .

Naoglądałeś się Girzyńskiego w "Kawa na ławę" i podpasowało ci takie buractwo?
Im więcej PiS się wypowiada, tym gorzej dla niego samego.
Co wypowiedź, to strzał sobie samemu - już nawet nie w stopę czy w kolano - w łeb.
Dalej - wypisuj swoje bzdety. Im więcej tych głupot, tym bardziej śmieszni jesteście.
H
HUCPA kosztem POdatnika
CAŁKOWITA KOMPROMITACJA OWSIKOWEJ IMPREZY. ZEBRALI o wiele mniej niż w ub. roku.

To dobry znak, bo ludzie coraz bardziej widzą tę złowieszczą ideologię propagującą lewactwo z cywilizacją śmierci na czele .

Zebrali mniej niż 0,1% tego, co daje państwo z budżetu na służbę zdrowia. Czymże jest marne 39 milionów wobec 65 MILIARDÓW od POdatników.

Widać, że koszty organizowania tej hucpy na pewno przekraczają końcową sumę. Moze ktoś wreszcie POdsumuje ,ile samorządy wydały, ile kosztuje tv czas antenowy na ich darmową reklamę i wiele in . wydatków na jednodniową żebreraninę pod kościołami... na eutanazję , czyli " pomoc" staruszkom w cierpieniu. To skandal, że państwo na to POzwala .
F
Fotopstryk
O ile wiem to żebractwo z wykorzystywaniem dzieci w tym celu jest przestępstwem...
D
D. Góralski
Na Starym Rynku to ladnie wygladalo - zebracy w mundurach strazy granicznej! HE-HE!!!!
i
imie
nie wiecie jaka firma organizuje pokaz światełko do nieba?
p
proszę o kulturę
Bolek,jestem przekonana,że gdyby Caritas pokazał się z taką akcją,z takim nagłośnieniem,zaangażowaniem ludzie poszliby dla Caritasu.

Jeżeli ktoś nie chce dawać na WOŚP,jego wybór.Można na inne cele,wybrane przez siebie,można wcale nie dawać,też jest ok.

Nie rozumiem skąd taka akcja kontra dla WOŚP,co spowodowało tą bitwę
B
Bolek
kilka liczb które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok: Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł. Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie przy Przystanku Woodstock. Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie link WOŚP i można porównać. Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku: Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.
M
Marlena T.
ja nie dam ani grosza. Żebracze państwo z korytem dla kolesiów. ZUSy marnotrawią i przejadają a dzieci zbierają.
g
gg
A Akademia Pomorska śpi, samorzad studencki moglby sie zaangazowac w akcje WOSP.
Bo studencioki myślą i wiedzą już w co się gra .Zmądrzeli i tyle.
m
młody
A Akademia Pomorska śpi, samorzad studencki moglby sie zaangazowac w akcje WOSP.

Rzeczywiście brak inicjatywy ze strony uczelnie zasługuje na bezwzględną krytykę! Ludzie działajcie, promujcie się bo inaczej ta uczelnia nigdy nie ruszy z miejsca...
N
Niki
A Akademia Pomorska śpi, samorzad studencki moglby sie zaangazowac w akcje WOSP.
Więcej informacji na stronie głównej Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie