Molde FK - Legia Warszawa 1:1 (1:0)

sten
W pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów, piłkarze norweskiego Molde FK zremisowali z Legią Warszawa 1:1 (1:0). archiwum/internet

Już od początku meczu natarli Norwegowie. Dwukrotnie strzelał Emmanuel Ekpo. Raz został zablokowany, potem uderzył niecelnie. Legia dużo walczyła w środku pola, ale odpowiedzieć nie zdołała. W 11 minucie po rzucie rożnym bardzo bliscy strzelenia gola byli gospodarze, za sprawą Forrena. Bardzo słaba gra legionistów, błędy w obronie w końcu się zemściły. Z dziecinną łatwością pod końcową linią boiska dał się ograć Tomasz Jodłowiec i z okazji w 29. minuicie skorzystał Daniel Chuna Chukwu.

Przed przerwą próbował strzelać Jakub Kosecki, ale trafił w głowę Władimira Dwaliszwilego. Bardzo niebezpiecznie pod bramką Legii było w 62. minucie, jednak Fredrik Gulbrandsen nie zdołał z kąta umieścić piłki w siatce. Sygnał do ataku legionistów dał Henrik Ojamaa uderzając tuż nad poprzeczką. Chwilę potem w 68. minucie wyrównującą bramkę głową zdobył Dwaliszwili z podania Tomasza Brzyskiego. Luźniej na boisku zrobiło się, gdy w 74 minucie za drugą żółtą kartkę opuścił boisko Gulbrandsen. Mimo prób obu zespołów, do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Legia wystąpiła w składzie: Kuciak - Brzyski, Jodłowiec, Dossa Junior, Bereszyński, J. Kosecki (85 Żyro), Furman, Vrdoljak, Radović, Dwaliszwili, Saganowski (46 Ojamaa).

Mecz rewanżowy odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 20.45 na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.