MP kobiet w boksie. Bliźniaczki nie walczyły w finale, bo obiecały mamie

OPRAC.: Grzegorz Bawół
Kinga Mięgoć wygrała walkowerem walkę z siostrą bliźniaczką Angeliką w finale kategorii 48 kg bokserskich mistrzostw Polski rozgrywanych w Zabrzu. „Obiecały mamie, że nie będą ze sobą walczyć” – powiedział ich klubowy trener w Imperium Wałbrzych Krzysztof Sadłoń.

Losowanie mistrzyni Polski

„Kostką rzucaliśmy za pierwszym razem, kiedy trafiły na siebie w finale zawodów. Dziś zwyciężyła Kinga, dwie minuty starsza. Angelika wygrała młodzieżowe MP, siostra była druga w kategorii wyższej, 50 kg. Żeby było sprawiedliwie mają więc po tytule mistrzyni kraju” – dodał szkoleniowiec.

Zaznaczył, że 21-letnie bliźniaczki mieszkają razem i spędzają ze sobą dużo czasu.

Mistrzostwa Polski kobiet w boksie

Mistrzostwa odbyły się w hali, gdzie na co dzień trenują i grają szczypiorniści Górnika Zabrze. Musieli się na kilka dni przenieść do Piekar Śląskich.

Wyraźnie szczęśliwszy dla finalistek był czerwony narożnik ringu. Złoty medal zdobyła tylko jedna pięściarka z „niebieskiego” – Nicola Prymaczenko, która przez rsc w II rundzie pokonała Sandrę Bobowicz. Była to zarazem jedyna walka zakończona przed czasem.

Najlepsza zawodniczką turnieju wybrano Oliwię Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu). Tegoroczna wicemistrzyni świata ze Stambułu w wadze 81 kg wygrała w Zabrzu rywalizację w niższej kategorii (75 kg).

Zawodowa żołnierka Sandra Kruk, złota w kategorii 57, dziękowała przełożonym za możliwość treningów i uczestniczenia w zawodach. Podkreśliła, że po 15 tegorocznych walkach czas na świąteczny wypoczynek.

Olimpijka z Tokio Sandra Drabik przegrała finałową walkę (54 kg) z Wiktorią Rogalińską.

„Starałam się utrzymać chłodną głowę, ale emocje były duże” – oceniła po pojedynku zwyciężczyni.

W czwartek do walki o tytuły przystąpią w Zabrzu bokserzy.

Wyniki walk finałowych, na pierwszym miejscu zwyciężczynie:

48 kg

Kinga Mięgoć - Angelika Mięgoć (obie Imperium Wałbrzych) walkower

brązowe medale: Marta Prill (Garda Bytów), Aleksandra Mądraszewska (Bombardier Gdynia)

50 kg

Natalia Rok (Pomorzanin Toruń) - Natalia Kuczewska (Mazur Ełk) 4:1

Karolina Kohutiak (Respect Świdnica), Natalia Waliczek (Skorpion Szczecin)

52 kg

Nicola Prymaczenko (Legionowska Akademia Sportów Walki) - Sandra Bobowicz (Gwarek Łęczna) rsc II runda

Anna Olczak (Akademia Walki Warszawa), Zuzanna Kubicka (Zatoka Braniewo)

54 kg

Wiktoria Rogalińska (Skorpion Szczecin) - Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) 4:1.

Martyna Zagórska (Dolny Śląsk), Karolina Ampulska (Wda Świecie).

57 kg

Sandra Kruk (niezrzeszona) - Karolina Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5:0.

Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice), Klaudia Poliwczak (Start Grudziądz)

60 kg

Julia Szeremeta (PACO Lublin) – Żaklina Kociołek (Sporty Walki Gostyń) 3:2.

Wiktoria Hass (Bombardier Gdynia), Wanessa Orczyk (Skorpion Szczecin)

63 kg

Anna Sajnóg (Box Garda Marki) – Maria Jackowska (Boksing Zielona Góra) 4:1

Kamila Kapuścińska (Start Włocławek), Julia Kaleta (SAKO Gdynia).

66 kg

Katarzyna Szarańska (Skorpion Szczecin) – Patrycja Kuc (Wda Świecie) 5:0.

70 kg

Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko-Biała) – Julia Chutorianskaja (UKS Gladiator Warszawa) 5:0

Patrycja Grzywińska (Śląsk Wrocław), Aleksandra Kisiel (Boks Garda Marki)

75 kg

Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu) – Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów) 4:1

Barbara Marcinkowska (Pomorzanin Toruń), Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino)

81 kg

Natalia Marczykowska (Boxing Radom) – Weronika Flaszak (Warszawski Klub Bokserski) remis i wskazanie sędziów.

Magdalena Walkiewicz (Radomiak Radom), Maria Kazimierczak (Sporty Walki Gostyń).