Krzysztof Kowalski
MŚ 2022. Niemcy po raz drugi odpadają z mundialu już po pierwszej rundzie! Po szalonym meczu drużyna Hansiego Flicka pokonała Kostarykę 4:2 (1:0). Mimo wygranej nasi sąsiedzi kończą fazę grupową na trzecim miejscu za Japonią i Hiszpanią.

MŚ 2022. Mecz Kostaryka - Niemcy 2:4

Po raz pierwszy w historii sędzią meczu na mundialu była kobieta - Stephanie Frappart. Na liniach również wspierały ją przedstawicielki płci pięknej – Neuza Back oraz Karen Diaz.

Niemiecki zespół z impetem ruszył na rywala i dynamicznie konstruował kolejne akcje. Na prowadzenie wyszedł już w 10. minucie. Keylora Navasa zaskoczył główkujący Serge Gnabry. Skrzydłowemu Bayernu asystował dośrodkowujący z lewej strony David Raum. Kolejne ataki Niemców nie przyniosły już bramkowego skutku i z czasem ich napór osłabł. Tuż przed przerwą obrona mistrzów świata z 2014 roku przysnęła, a w wybornej okazji znalazł się Keysher Fuller. Jego strzał zmusił Manuela Neuera do dużego wysiłku.

Krótko po zmianie stron Neuer ponownie zatrzymał uderzenie Fullera, ale wobec dobitki Yeltsina Tejedy był już bezradny. Kostarykańczycy poszli za ciosem i raz jeszcze zaskoczyli Niemców. W zamieszaniu po stałym fragmencie gry bramkę zdobył Juan Pablo Vargas.

Zespół Hansiego Flicka odpowiedział błyskawicznym golem zmienników. Asystował Niclas Füllkrug, a do siatki trafił Kai Havertz. Wcześniej dwukrotnie słupek obijał Jamal Musiala. W 85. minucie Niemcy odzyskali prowadzenie po kolejnym golu Havertza. Wynik meczu ustalił Füllkrug, którego gola przywrócił VAR, gdyż początkowo sygnalizowany był spalony.

Wobec niespodziewanej wygranej Japonii z Hiszpanią (2:1) niemiecka drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie E. Hiszpanie ekipę Flicka wyprzedzili lepszym bilansem bramek. - To nie ostatnia kolejka zadecydowała o naszym losie. To 20 minut w meczu przeciwko Japonii. Mogliśmy też wygrać z Hiszpanią, strzelając gola na 2:1. Brakowało nam skuteczności w tym turnieju. Oczywiście rozczarowanie jest ogromne, musimy najpierw przez to przejść - przyznał niemiecki selekcjoner.

Piłkarz meczu: Kai Havertz