Piotr Rutkowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Andrzej Banas / Polska Press
Daria Szkurat zajęła 15. miejsce w biegu na 20 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego podczas rozgrywanych w kanadyjskim Whistler mistrzostw świata juniorów. Zwyciężyła Norweżka Milla Andreassen.

Szkurat była najlepsza z Polek w poniedziałkowym biegu. 26. miejsce zajęła Zuzanna Fujak, najsłabiej natomiast spisała się Kamila Idziniak, która zakończyła rywalizację na 44. pozycji.

44. Kamila Idziniak +11:16.7

Szkurat, Fujak i Idziniak startowały wcześniej w sprincie na 1,2 km techniką klasyczną. Nie przebrnęły jednak kwalifikacji, zajmując odpowiednio 38, 40. i 50. miejsce.

18-letnia Szkurat to aktualna mistrzyni Polski seniorów na 10 km stylem dowolnym. Z kolei na połowę krótszym dystansie techniką klasyczną jest wicemistrzynią kraju. Na co dzień reprezentuje barwy klubu KS Chochołów.

Mistrzostwa świata juniorów potrwają do 4 lutego.