Mułyk brązową medalistką mistrzostw Polski (zdjęcia)

Głos Pomorza

Aktualizacja:

1/8
    przejdź do galerii
    Alicja Mułyk z Kobylnicy, dawniej koszykarka HIT Kobylnica, obecnie trójboistka w miniony weekend zdobyła brąz na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym we Wrocławiu.
    - To był mój pierwszy start w klasyku w tym roku. Start, którego bałam się pod wieloma względami najbardziej - powiedziała brązowa medalistka z Kobylnicy.

Wyniki: Przysiad 105 kg, wyciskanie 57,5 kg, martwy ciąg 120 kg

- Całkiem niedawno zmieniłam trenera oraz team. Miałam zaledwie 5 tygodni na zrealizowanie nowego planu przygotowawczego, a jednocześnie przygotowanie. Mimo wszystko udało się.
    W tym roku startowałam również na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym (w tej odmianie dopuszczalny jest sprzęt, który pomaga podnieść więcej kilogramów) i jako nowy członek kadry zajęłam 6. miejsce z wynikiem 135,65,120 ważąc zaledwie 45 kg. Byłam również bardzo zadowolona ze startu, ponieważ był on pierwszy na arenie międzynarodowej i start z zawodniczkami tak doświadczonymi to spora dawka motywacji. Ponownie będę się przygotowywać do startu w sprzęcie w grudniu, aby w przyszłym roku na Mistrzostwach Europy powalczyć o medal. Wsparcia na zawodach udzielili: Team Wrocław, Piotr Pawyza, Tomasz Miloch, Fit-Max Gym, Spartacus-max - powiedziała kobylniczanka Alicja Mułyk.