Muzea w Swołowie i Klukach wśród turystycznych perełek...

  Muzea w Swołowie i Klukach wśród turystycznych perełek Pomorza

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Zagroda Albrechta.

  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Zagroda Albrechta. ©Krzysztof Tomasik

  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zdobyło drugie miejsce w konkursie na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego.
  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Zagroda Albrechta.

  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Zagroda Albrechta. ©Krzysztof Tomasik

  Decyzją komisji, przedstawicieli środowiska turystycznego oraz mediów regionalnych, główną nagrodę w woj. pomorskim zdobyła zlokalizowana na terenie Pruszcza Gdańskiego Faktoria - zrekonstruowana osada handlowa z okresu wpływów rzymskich.

  Ex aequo drugie miejsce zdobyło Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.

  - Unikalne walory architektoniczne i przestrzenne wsi Swołowo zostały doskonale wykorzystane do eksponowania tradycji i kultury Pomorza, a także rozwoju oferty "Krainy w Kratę"- komentuje Bogdan Donke, wiceprezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Natomiast uruchomione w ramach Centralnego Muzeum Morskiego interaktywne centrum edukacji morskiej to jedno z najnowocześniejszych obiektów nie tylko na Pomorzu ale także w Polsce.

  Laureaci konkursu regionalnego zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach realizowanych przez POT kampanii krajowych i zagranicznych.

  - Z roku na rok wybór jest coraz trudniejszy. Oferta turystyczna regionu dynamicznie się rozwija, produkty odpowiadają aktualnym trendom - łączą w sobie nowoczesne wykorzystanie unikalnych zasobów ale przede wszystkim dostosowane są do preferencji i potrzeb różnych grup odbiorców - komentuje Krystyna Hartenberger - Pater, dyrektor biura PROT.

  Komisja zdecydowała się również na uhonorowanie specjalnymi wyróżnieniami jeszcze dwóch inicjatyw wdrażanych przez prywatnych operatorów: Bursztynowego Integracyjnego Szlaku Konnego na Mierzei Wiślanej jako inicjatywy przeciwdziałającej wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych oraz Kajakowego Tramwaju Wodnego - cyklicznie organizowanych spływów na rzece Słupi, a także Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach jako miejsca pielęgnowania kultury i tradycji Słowińców.

  Oficjalne wręczenie nagród laureatom pomorskim będzie miało miejsce w trakcie trwania regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 28 września .


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl
  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone