Muzyka w Kościele - Gmina Słupsk Zaprasza

Materiał informacyjny CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY SŁUPSK
Rusza cykl koncertów "Muzyka w kościele". Na wszystkie recitale wstęp jest wolny.

Po raz pierwszy w sierpniowe i wrześniowe weekendy w zabytkowych świątyniach w Gminie Słupsk rozbrzmiewać będzie muzyka klasyczna. Centrum Kultury Gminy Słupsk ma nadzieję, że inicjatywa na trwale wpisze się w artystyczne życie regionu.

Koncerty odbędą się w pięciu historycznych świątyniach w: Bruskowie Wielkim, Strzelinie, Swołowie, Wieszynie oraz we Wrześciu. To wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020. Do udziału zaprosiliśmy znaczących wykonawców z całej Polski, w tym m.in. Zespół Wokalny Jerycho, Legionowską Orkiestrę Barokową czy wirtuoza organów prof. Bogdana Narlocha. Wysoki poziom artystyczny oraz niepowtarzalny klimat panujący w miejscach wybranych na koncerty zapewnia możliwość udziału w jednym z najciekawszych w tym roku wydarzeń kulturalnych na pomorzu.

15 sierpnia o godz. 17:00 w Swołowie w kościele pw. Wniebowzięcia NMP po raz pierwszy zabrzmią odrestaurowane organy. Wystąpi organista wirtuoz prof. Bogdan Narloch, któremu towarzyszyć będzie Legionowska Orkiestra Barokowa. Kolejne koncerty 23 sierpnia w Strzelinie oraz 6 września w Wieszynie. O szczegółach tych oraz dalszych koncertów informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej www.kultura.slupsk.pl oraz profilu facebook.

Informujemy, że koncerty realizowane będą zgodnie z wymogami procedur przeciwdziałania Covid 19. W trakcie koncertów obowiązkowe są maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wideo

Dodaj ogłoszenie