Muzyka wybrzmiała w najstarszych kościołach Gminy Słupsk

Materiał informacyjny CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY SŁUPSK
Cieszący się niebywałą popularnością cykl koncertów Muzyka w kościele dobiegł końca. Do występów udało się zaprosić wybitnych, utalentowanych muzyków z całej Polski.

Kilkukrotne bisy oraz owacje na stojąco to najkrótsze podsumowanie każdego z występów. Wydarzenia znalazły oddźwięk w opiniach publiczności, podkreślającej wysoki poziom zaproszonych Artystów. Także Wykonawcy podkreślili wyjątkowość samego cyklu, jak i wybranych miejsc występów, co umożliwiło stworzenie niezwykłego klimatu każdego z nich. Zwrócono uwagę na udział licznej publiczności oraz pozytywny odbiór repertuaru.

Do udziału zaprosiliśmy prof. Bogdana Narlocha, Legionowską Orkiestrę Barokową, AcCello Duo, Zespół Wokalny Jerycho, O’bows Quartet, Marlenę Borowską, Zbigniewa Gacha, Mariusza Ryś, Małgorzatę Lasotę oraz Mateusza Wojtkiwa.

Koncerty zorganizowane przez Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk odbyły się w Swołowie, Strzelinie, Wieszynie, Wrześciu oraz Bruskowie Wielkim.

Projekt „Muzyka w kościele- cykl koncertów kameralnych” został dofinansowany kwotą 26 tys. zł. ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Relacje z poszczególnych koncertów dostępne są na: facebook.com/kulturagminaslupsk.

Dodaj ogłoszenie