Myśliwi podziękowali za wykrycie zabójców żubra

Zbigniew Marecki
Udostępnij:
Osoba, która najbardziej przyczyniła się do wykrycia zabójców żubra w lesie należącym do Nadleśnictwa Łupawa, chce zostać anonimowa, ale już otrzymała 5 tys. zł nagrody ufundowanej przez Koło Łowieckie „Gwardia” ze Słupska.

W środę dowiedzieli się o tym dziennikarze, którzy przybyli do siedziby Zarządu Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego , gdzie łowczy okręgowy Michał Pobiedziński oraz Tomasz Michalak, prezes Koła Łowieckiego „Gwardia” oficjalnie dziękowali wszystkim pozostałym, którzy przyczynili się do wykrycia zabójców żubra.

Jak się okazało specjalne grawertony oraz inne nagrody rzeczowe wręczono m.in. policjantom, którzy bezpośrednio pracowali przy tej sprawie: podkomisarzowi Marcinowi Sidorowi, komendantowi posterunku policji w Główczycach oraz str. aspirantowi Jackowi Dąbrowskiemu z posterunku policji w Potęgowie. Uhonorowano także Czesława Jereczka, nadleśniczego Nadleśnictwa Łupawa oraz Jacka Sypułę, podleśniczego z tego samego nadleśnictwa. Ponadto wyróżniono Zygmunta Rzeźnickiego z Polskiego Związku Łowieckiego oraz - z tytułu nadzoru - I zastępcę komendanta policji w Słupsku - mł. insp. Tomasza Majkowskiego.

- W ten sposób postanowiliśmy docenić osoby, które aktywnie pracowały, gdy próbowaliśmy ustalić, kto był tak bezczelnym kłusownikiem, że zamordował zwierzę, które podlega ścisłej ochronie - mówił Tomasz Michalak.

W rozmowie z dziennikarzami str. aspirant Dąbrowski mówił, że policjanci dość szybko wpadli na ślad kłusowników, ale informacja o anonimowego mieszkańca przyczyniła się do tego, że w ciągu kilkunastu minut ustalono miejsce, gdzie znajdowała się broń, z której strzelano do żubra.

Jak się dowiedzieliśmy, zatrzymani kłusownicy nie mogą opuszczać kraju. Obowiązuje ich także dozór policyjny, a kara, która im grozi - nie tylko za zabicie żubra, ale i nielegalne posiadanie broni - może wynieść nawet 8 lat więzienia, ale o tym zdecyduje sąd.

Tymczasem nadleśniczy Czesław Jereczek w trakcie rozmowy z myśliwymi oraz policjantami apelował o to, aby wszystkie zainteresowane środowiska cały czas współpracowały w związku z kłusownictwem, które jest trudne do wykrycia.

- Czasem myśliwi sami nie strzelają, ale słyszą oddawane w lesie strzały. Dobrze jest wtedy powiadomić przez komórkę odpowiednie służby. Ludzie także inaczej reagują, gdy we wsiach pojawiają się strażnicy leśni - mówił nadleśniczy.
Przypomnijmy: do zabicia żubra doszło w listopadzie ub.r. Osoby spacerujące lasem koło Dąbrówki na Pomorzu natrafiły na martwego żubra. Zwierzę miało odciętą głowę, zostało postrzelone. W jego ciele znajdowały się dwie rany po strzałach. 3 lutego br. zatrzymano dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kłusowników . Jeden miał 21, a drugi 29 lat.

Zabłąkany żubr w podsłupskich Jezierzycach:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 75

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
19 lutego, 20:20, Gość:

Kłusownik nigdy nie był członkiem PZŁ!!! Tak o sobie mówił, a to wielka różnica. Wyluzujcie z tą nienawiścią do myśliwych. Mieszkam na wsi i od kiedy sięgam pamięcią to myśliwi zawsze polowali, a szkody na polach jak były tak dalej są. Co by urosło gdyby w ogóle nie polowali? Marnie to widzę. No ale na przykład ziemniaki to przecież są z "biedronki" a nie tylko z pola.

19 lutego, 21:07, Gość:

To chyba musicie wyje**ć połowę swoich żołnierzyków - po znaczna część kłusowników to właśnie myśliwi zrzeszeni w PZŁ....

Jak masz dowody to zgłaszaj na policję, to będzie ich mniej

G
Gość

Zabójstwo, morderstwo, adopcja - te określenia w polszczyźnie odnoszą się do ludzi, lecz animalsiarscy dziwacy używają je wobec zwierząt. Takie antropomorfizowanie zwierząt to choroba psychiczna. "Kocie mamy" mówią do kocura "syneczku" serwując mu karmę z "bestialsko zamordowanych niewinnych" jagniątek. A może to nie choroba psychiczna, lecz już fanatyzm nowej religii?

G
Gość

zabójstwo - przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu CZŁOWIEKA życia

K
KPK

Panie redaktorze Marecki, jest pan pewien, że określenie:"...zabójców żubra...", jest w nawiązaniu do polskiego kodeksu prawa karnego właściwe?

H
Ho ho ho
20 lutego, 6:42, Fitopato:

Dokładnie jak trzeba dać pieniądze 8 wsparcie to pseudo ekologów nie ma. Jak opluc i obrazić to w internecie ich pełno. Gratuluję sukcesu i trzymajcie się myśliwy.

20 lutego, 9:15, Stefanos:

Masz rację! Jak trzeba kogoś opluć i obrazić w internecie to myśliwi do tego pierwsi. Jak trzeba dostać kasę albo order to też pierwsi. Myśliwi to czyrak na zdrowej tkance społeczeństwa.

Stefanek, rozpęd i ściana sama cię znajdzie. Wystarczy wejść na te wasze fejsbukowe stronki, prokuratorzy mieli by kupe roboty, pod adresem myśliwych- groźby karalne, nakłanianie do zabójstwa, niszczenia mienia, zniesławianie, podrzeganie, wigilię szeroko pojęte szerzenie nienawiści do tej grupy społeczeństwa. I te zbiórki, na kotka, na lisie niebo, na żubra, na rysia...

A, tak naprawdę wszystko w przelew, studia, iPhony i ciuchy. Bawicie się za kaske ludzi, których ckliwymi zdjęciami wpłynięcie na działanie. Spokojnie, już się za was biorą, ludzie przejżą na oczy.

A, ty Stefanek dajesz, tylko oczka zamknij, ścianka niespodzianka.

n
nona

To jest chyba jakiś żart. Wsypali swojego kolegę, a teraz kreują się na bohaterów? Pffft

Zdelegalizować łowiecką patologię!

K
Kicha
19 lutego, 20:29, Hubert:

Łowiectwo polega na utrzymaniu populacji danego gatunku. Co by to było gdyby zwieżyna rozmnożyła się jak szczury.

19 lutego, 20:49, Hektor:

Wystarczy, że człowiek nie będzie się wtrącał, Przyroda sama sobie poradzi...

19 lutego, 20:54, Gość:

W co Ty wierzysz... Człowiek już tak mocno zaingerował w środowisko naturalne, że bez redukcji populacji zwierząt żyjących w nadmiarze, to co robią myśliwi, to co chwilę by ktoś ginął na drogach z powodu wypadków ze zwierzyna.

19 lutego, 21:05, Gość:

To co robią myśliwli - to doprowadzają do wypadków i kolizji płosząc zwierzęta z lasu i rozbijając stada.

20 lutego, 5:13, Gość:

Oczywiście.. Bo migracje zwierząt w poszukiwaniu pokarmu i nowych terenów to przecież nieprawda:)

Radzę się doedukować z biologii.

Barana już nic nie nauczysz kolego a ty bardziej ekobarana to już dno

L
Lornetka
20 lutego, 6:19, Jagoda:

Dobrze że myśliwi nie dali zapomnieć o tym żubrze. I że do końca pomagali. Bez nich Ci sprawcy by dalej działali. D mieli nielegalną broń.

Brawo myśliwi precz z pseudoekologami sprzedawczykami.

H
Hunter
20 lutego, 6:38, Barzdajn:

Nie mam kontaktu z myśliwymi, ale takimi akcjami przekonują mnie do siebie. Działają skuteczniej niż aktywiści, bo tym tylko na kasie zależy. Oczywiście pod przykrywką ratowania...wszystkiego co nawet niezagrożone. Sprytnie te ekooszolomy wymyśliły. Super myśliwi! Przekonaliscie mnie do siebie.

Brawo myśliwi i ty kolego

K
Kutek
20 lutego, 6:46, Dzik:

Niech najpierw pomogą a potem pouczają innych. Miałem styczność z nimi (ekologami) i wiem że bez pieniędzy to niczego się nie podejmą. Gratuluję sukcesu

Tak jest ekolodzy to chytre mendy i nieroby

L
Lornetka
20 lutego, 9:09, Ewa:

Brawo myśliwi! Niech zastrzelą wszystko co chodzi w lesie i będzie spokój!

Ewa nnienawisc Wypływ z twojej wątroby to zabójcza choroba nienawiść do ludzi uwielbienie zwierząt. Czy to nie zoofilja

L
Lornetka
20 lutego, 6:42, Fitopato:

Dokładnie jak trzeba dać pieniądze 8 wsparcie to pseudo ekologów nie ma. Jak opluc i obrazić to w internecie ich pełno. Gratuluję sukcesu i trzymajcie się myśliwy.

20 lutego, 9:15, Stefanos:

Masz rację! Jak trzeba kogoś opluć i obrazić w internecie to myśliwi do tego pierwsi. Jak trzeba dostać kasę albo order to też pierwsi. Myśliwi to czyrak na zdrowej tkance społeczeństwa.

Ciebie należy zutylizować zielona nędzna mendo ciebie i takich jak ty pseudoekologow sprzedawczyków. Brawo myśliwi, Darz Bór. Stefanos zbok. Tęczowy

p
piotr mieczyslaw

ludkowie drodzy !

nażryjcie sie paczków,popijcie kawa i przestancie pluc jadem i rzygac czyms co przypomina substancjie z odbytu !

E
Ewa

Brawo myśliwi! Niech zastrzelą wszystko co chodzi w lesie i będzie spokój!

D
Dzik

Niech najpierw pomogą a potem pouczają innych. Miałem styczność z nimi (ekologami) i wiem że bez pieniędzy to niczego się nie podejmą. Gratuluję sukcesu

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie