Na akademii o bezpieczeństwie państwa

  Na akademii o bezpieczeństwie państwa

  Monika Zacharzewskamonika.zacharzewska@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wczoraj na Akademii Pomorskiej odbył się finał drugiej Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa
  27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział we wczorajszym finale olimpiady w Akademii Pomorskiej
  1/16
  przejdź do galerii

  27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział we wczorajszym finale olimpiady w Akademii Pomorskiej ©Krzysztof Piotrkowski

  Akademia Pomorska w Słupsku z Uniwersytetem Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach oraz Niepaństwową Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Białymstoku podjęła się zorganizowania II Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Wczoraj w Słupsku odbył się finał olimpiady, w którym udział wzięło dziewięć trzyosobowych reprezentacji szkół nie tylko ze Słupska i okolic, ale również Siedlec i Białegostoku. Uczniowie konkurowali w klasyfikacji zespołowej oraz indywidualnej.

  Olimpiada składała się z kilku etapów. W grudniu ubiegłego roku odbyły się eliminacje w szkołach ponadgimnazjalnych, podczas których wytypowano trzyosobowe reprezentacje. W kwietniu równocześnie w trzech szkołach wyższych odbył się półfinał, do którego w tym roku w murach Akademii Pomorskiej w Słupsku przystąpili uczniowie nie tylko ze słupskich szkół ponadgimnazjalnych, ale również z Bytowa, Chojnic, Lęborka i Kalisza Pomorskiego.

  - Celem olimpiady jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, kształtowanie gotowości w sytuacjach kryzysowych, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej poszkodowanym w czasie klęsk żywiołowych i innych zdarzeń losowych, jak również kształtowanie właściwych nawyków w sytuacjach zagrożeń - informuje Katarzyna Mudryk - Praszczak, rzeczniczka prasowa AP.

  Podczas wczorajszego finału w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku, drugie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszczono-wie, a trzecie II LO w Siedlcach. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Karol Białecki z II LO w Siedlcach, drugie miejsce zajął Wojciech Dykta z LO w Węgorzewie, a trzecie Piotr Liszewski z ZSP w Moszczonowie.


  Przeczytaj także: 


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!