Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na Akademii Pomorskiej w Słupsku więcej kandydatów niż rok temu

Monika Zacharzewska
Do 9 września trwa rekrutacja na wszystkie kierunki na Akademii Pomorskiej.
Do 9 września trwa rekrutacja na wszystkie kierunki na Akademii Pomorskiej. Archiwum
Jeszcze przez kilka dni trwa rekrutacja na studia na słupskiej Akademii Pomorskiej. Uczelnia ma więcej specjalności i więcej kandydatów.

Po konsolidacji z Wyższą Hanzeatycką Szkołą Zarządzania, Akademia Pomorska jest jedyną miejscową uczelnią w Słupsku. Po połączeniu z tą szkołą AP poszerzyła swoją ofertę m.in. o zarządzanie.

Natomiast poszczególne instytuty wzbogaciły swoją ofertę o wiele nowych specjalności, jak: zarządzanie projektami, obronność państwa, geoinformacja, asystent rodziny, turystyka aktywna, praca socjalna w pomocy społecznej i środowisku wielokulturowym, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

- Dzięki współpracy z firmą Kaliop możliwe stało się poszerzenie oferty o specjalność informatyczną: projektowanie aplikacji mobilnych i internetowych - dodaje Katarzyna Mudryk-Praszczak, rzeczniczka słupskiej uczelni.

Na wszystkie kierunki słupskiej uczelni można jeszcze aplikować. Został na to tydzień.

- Dotychczas największym zainteresowaniem tegorocznych kandydatów cieszyło się pielęgniarstwo, kosmetologia, filologia angielska oraz bezpieczeństwo narodowe, chociaż o przyjęcie i na te kierunki można się jeszcze ubiegać - mówi pani rzecznik i dodaje: - W porównaniu z ubiegłoroczną rekrutacją, z początku września, zalogowało się i złożyło dokumenty o kilkadziesiąt osób więcej.

I w tym roku Akademia Pomorska w Słupsku ma propozycję kandydatów 40+. Zaprasza ich do bezpłatnego studiowania na kierunkach: historia na poziomie studiów licencjackich i magisterskich (specjalność historia regionalna), socjologia (specjalność badania rynku i opinii społecznej), filologia rosyjska, filologia polska (specjalność kultura literacka) oraz pedagogika (specjalność edukacja elementarna z językiem angielskim). Program studiów dostosowany jest do tej grupy wiekowej, przewiduje on również naukę języka obcego oraz podstaw informatyki.

- Natomiast Instytut Bezpieczeństwa Narodowego po raz pierwszy od października uruchomi kształcenie w systemie blened-learning na kierunku bezpieczeństwo narodowe na studiach drugiego stopnia - mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak. - System ten łączy w sobie elementy kształcenia tradycyjnego z e-learningowym. Liczba zajęć wymagających bezpośredniego udziału nauczyciela jest ograniczona do minimum, a blisko 60 procent zajęć realizowanych jest z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Oferta ta skierowana jest do osób pracujących i tych, którzy z innych przyczyn nie mogą kształcić się w tradycyjnym trybie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych.

Szczegóły dotyczące poszczególnych kierunków i specjalności oferowanych kandydatom na AP znajdują się na stronie: www.rekrutacja.apsl.edu.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza