Na miasteckich matach walczyli o puchary starosty

Zadowolona ekipa Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko
Zadowolona ekipa Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko Fot. ZKS Miastko
W Miastku odbył się XI Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Młodzików i Minizapasów o Puchar Starosty Bytowskiego. Był to również VII Memoriał Sebastiana Zwolskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się w silnej stawce przedstawiciele Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Niektórzy z nich stawali na podium.

Otwarcia zawodów w imieniu starosty bytowskiego dokonała Longina Jankowska, wiceburmistrz Miastka. Na dwóch miasteckich matach zapaśniczych walczyło 86 młodych osób z dziewięciu klubów województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko jako gospodarz turnieju wystawił silną ekipę, która składała się z dwudziestu reprezentantów. W grupie wiekowej młodzików (do lat 14) pierwsze miejsca zajęli i złote krążki zdobyli: Leon Rudnik (waga do 35 kg), Alex Ruszczyk (75 kg). Trzecie lokaty i brązowe medale wywalczyli: Dawid Wiktorczyk (35 kg) i Sebastian Tandecki (48 kg). Na czwartym miejscu uplasował się Antoni Synak (38 kg).

W grupie wiekowej minizapasy (do lat 11) triumfowali i złote medale zdobyli: Dawid Daleszak (23 kg) i Tola Rudnik (29 kg). Drugi był i srebrny medal wywalczył Szymon Kozłowski (26 kg).

Trzecie lokaty zajęli i tym samym brązowe medale wywalczyli: Antoni Petrończak (35 kg), Leon Brodziński (38 kg), Olgierd Kowalewski (41 kg) i Piotr Rodak (55 kg). Miejsca pozostałych przedstawicieli Miastka: 5. Alan Kaczmarek (26 kg), Nadia Dorawa (32 kg), Dariusz Petrończak (32 kg), Bartosz Rodak (35 kg), Jan Jóźwiak (38 kg); 7. Daniel Trun (32 kg), Wiktor Kancelarczyk (38 kg); 8. Marek Kowalewski (32 kg).

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Unia Swarzędz przed Granicą Gdańsk i Zapaśniczym Klubem Sportowym Miastko. Medale, puchary oraz statuetki wręczali Roman Ramion (wicestarosta bytowski), L. Jankowska, Zbigniew Grzegorowski (prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego w Gdańsku) oraz Bernadeta i Jan Zwolscy.

- W tym tradycyjnym już turnieju wszyscy moi podopieczni wykazali się sporymi umiejętnościami technicznymi, dużą bojowością oraz zaciętością. Na pewno te zawody wpłyną motywująco do dalszych treningów - oznajmił Kazimierz Wanke, miastecki szkoleniowiec.

W Kostrzynie nad Odrą odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Udany występ zanotował wychowanek ZKS Miastko Arkadiusz Kułynycz, który zdobył kolejny, bo już siódmy tytuł mistrza Polski w olimpijskiej kategorii wagowej do 87 kg. Kolejnym mistrzem Polski został Patryk Bednarz (77 kg), pochodzący z Łękini, wychowanek Daniela Połowyszczaka. Obaj złoci medaliści MP są obecnie zawodnikami Olimpijczyka Radom. Brawa należą się dla mistrzów! Na początku września wicemistrzostwo Polski seniorek wywalczyła wychowanka Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. Dokonała tego Agata Kazimierczak (obecnie Bloczek Pelplin) w wadze do 55 kg. Gratulujemy!