Dramatyczne derby

S
KTH Krynica - MMKS Nowy Targ 5-4 KTH Krynica - MMKS Nowy Targ 5-4 po dogrywce (2-2, 1-2, 1-0, 1-0). Bramki KTH: Krzak 15, Adamczik 20, Piksa 23, Mainer 58, Voznik 63; MMKS: Witer 4, Malinowski 13, Biela 31, Pajerski 32. Kary: KTH 33, MMKS 28 min. Widzów 1500.

Ekstraklasa hokejowa

KTH Krynica - MMKS Nowy Targ 5-4

KTH: Włodarczyk - Mainer, Mytnik, Witowski, Voznik, Radwański - Tyczyński, Leśniak, Krzak, Piksa, Niemiec - Strzempek, Csorich, Cieraciew, Kominek, Adamczik - Sobała.
   MMKS: Zborowski - Paweł Gil, Talaga, Witer, Różański, Pajerski - Wilczek, Sroka, Łyszczarczyk, Biela, Malinowski - Piotrowski, S. Smreczyński, Batkiewicz, Koszarek, Łukasz Gil - T. Podlipni.
   Derbowy mecz nie stał na najwyższym poziomie technicznym, ale był bardzo zacięty i dramatyczny.
   Goście prowadzili 2-0 w 13 min (gole Witera i Malinowskiego). W 15 min Krzak po zagraniu krążka przez Tyczyńskiego i Leśniaka doprowadził do wyniku 1-2. A na 5 sekund przed syreną na zakończenie I tercji Igor Adamczik huknął z 7 metrów i zaskoczył bardzo dobrze broniącego bramkarza Krzysztofa Zborowskiego.
   Druga tercja zaczęła się dobrze dla KTH, w 23 min Piksa strzałem w długi róg po lodzie zdobył trzeciego gola. W 31 min był remis, a bramkę dla gości zdobył Biela w zamieszaniu. W minutę potem Pajerski zaskoczył Włodarczyka i strzałem z 8 metrów wyprowadził gości na prowadzenie 4-3.
   III tercja to przewaga kryniczan. Goście bronili się mądrze, a podporą był bramkarz Zborowski. Między 52 a 56 min MMKS grał w osłabieniu (Wilczek dostał karę 2x2 min), jednak KTH przewagi liczebnej nie wykorzystało.
   Kiedy kibice przestali już wierzyć w sukces swej drużyny, Mainer w 58 min strzelił lobem z niebieskiej linii, zasłonięty Zborowski przepuścił krążek.
   Doszło do dogrywki. W 62 minucie 42 sekundzie Voznik strzałem z 6 metrów, w lewy dolny róg pokonał bramkarza gości.
   W ten sposób KTH zdobyło 2 punkty, a MMKS 1. Kryniczanie odrobili tylko jeden punkt do Stoczniowca (przegrał po dogrywce w Tychach). We wtorek mecz o wszystko w Gdańsku: Stoczniowiec - KTH. KTH grało bez kontuzjowanego D. Laszkiewicza (uraz kolana), do Gdańska nie pojedzie. (SM)
   GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:3 (0:1, 2:1, 3:1), Bramki GKS: Urban 27, 44, Wołkowicz 43, 47, Hajnos 24, Zagłębie: Puzio 3, Sedlak 25, Chabior 50.
   GKS Tychy - Stoczniowiec 5-4 po dogrywce (2-1, 0-2, 2-1, 1-0). Bramki dla GKS: Smolik 13, Szubert 16, Śmiełowski 53, Horny 58, Copija 62, Stoczniowiec: Jurasek 5, Szaryton 23, A. Fraszko 32, Skutchan 49.

Kolejne mecze we wtorek: Dwory - Tychy (szlagier!), Stoczniowiec - KTH, Zagłębie - MMKS. (S)