Na ulicy Klonowej nadal źle się jeździ samochodami

  Na ulicy Klonowej nadal źle się jeździ samochodami

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Na ulicy Klonowej nadal źle się jeździ samochodami

  ©Fot. krzysztof piotrkowski

  Na Osiedlu Słowińskim nadal źle się jeździ samochodami - informują naszą redakcję mieszkańcy tego rejonu miasta. Nowe kierownictwo słupskiego ratusza zapowiada, że wkrótce zostaną wdrożone zmiany, które mają zlikwidować „spadek po wiceprezydencie Marku Biernackim”.
  Na ulicy Klonowej nadal źle się jeździ samochodami

  ©Fot. krzysztof piotrkowski

  Chodzi o tzw. nową organizację ruchu, którą wprowadzono jesienią 2016 roku w tej części miasta.

  Już w połowie listopada 2016 roku pojawiły się tam znaki informujące, że kierowców obowiązywać będą na tym osiedlu nowe rozwiązania. Potem zdemontowano znaki regulujące pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania. Te stały się równorzędne.
  Jednocześnie na osiedlowych ulicach zamontowano progi zwalniające, przebudowano też skrzyżowania.
  W rezultacie obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. W strefie 30 km/h znajdują się ulice z kwartału: Lawendowa, Gdańska, Świętego Piotra, Sierpinka, Kaszubska, Madalińskiego i Hołdu Pruskiego.

  Jak tłumaczył ówczesny wiceprezydent Marek Biernacki, taką zmianę miasto wprowadziło po to, by uspokoić ruch na osiedlowych ulicach. Według niego o takie rozwiązanie prosili sami mieszkańcy tej części Słupska.

  - Progi zwalniające bardzo się sprawdzają w dzień, kiedy je widać. Jednak w nocy, od czasu, gdy zeszła z nich farba świecąca w ciemnościach, wielu kierowców zauważa je zbyt późno. To nie tylko grozi uszkodzeniem pojazdu, ale także wypadkiem - uważają kierowcy, którzy w tej sprawie kontaktują się z redakcją.

  W poniedziałek o tej sprawie poinformowaliśmy wiceprezydenta Marka Golińskiego, który obiecał, że zajmie się tym problemem.
  Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że pracuje nad sprawą „spadku po wiceprezydencie Biernackim”. Nie jest więc wykluczone, że niedługo znowu dojdzie do zmiany organizacji ruchu w tej części miasta.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY