sportowy24
  Na ziemi bytowskiej będą wyjątkowe wyścigi kolarskie z...

  Na ziemi bytowskiej będą wyjątkowe wyścigi kolarskie z Czesławem Langiem

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Na ziemi bytowskiej będą wyjątkowe wyścigi kolarskie z Czesławem Langiem
  1/10
  przejdź do galerii
  Bytów to miasto z wielkimi tradycjami kolarskimi i zapewne z ogromną przyjemnością powita uczestników wyścigu kolarskiego – Lang Team Race.
  To będzie wyjątkowe wydarzenie dla sympatyków kolarstwa. W najbliższą niedzielę (9 września) w Bytowie odbędzie się ORLEN Wyścig Niepodległości o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki.

  Organizatorem imprezy jest Czesław Lang, który ma rodzinne korzenie związane z ziemią bytowską. Urodził się 17 maja 1955 roku w Kołczygłowach. Od wczesnych lat dziecinnych fascynowało go kolarstwo. Utalentowany, młody chłopak został dostrzeżony przez trenera Euzebiusza Marciniaka i trafił do LZS Baszta Bytów.

  W barwach tego klubu startował w latach 1970-1977. Następne pięć lat spędził w Legii Warszawa. Największym sukcesem w czasach kariery amatorskiej był tytuł wicemistrza olimpijskiego w 1980 roku w Moskwie. Miał też medale mistrzostw świata. Był wielokrotnym mistrzem Polski, czterokrotnie startował w Wyścigu Pokoju. W 1982 roku podpisał zawodowy kontrakt z włoską grupą GIS Gelati-Campagnolo i został pierwszym zawodowym kolarzem nie tylko z Polski, ale z całego bloku wschodniego. Karierę zakończył w 1989 roku, cztery lata później został dyrektorem generalnym Lang Team i Tour de Pologne.

  Obecnie z dobrymi efektami promuje kolarstwo zawodowe i amatorskie na wielu płaszczyznach. Stworzył wiele imprez, które stały się cyklicznymi wydarzeniami przyciągającymi rzesze miłośników rowerów. To choćby Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, Grand Prix MTB, Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, Tauron Tour de Pologne Amatorów, Lang Team Race.

  - Jestem dumny, że pozyskaliśmy takiego partnera jak firma ORLEN - mówi Czesław Lang. - W Bytowie wciąż działa klub Baszta, który od ponad pięćdziesięciu lat szkoli kolejne talenty. Zawsze będę miał wielki sentyment do tych terenów. Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy to właśnie bytowszczyzna – dodaje utytułowany kolarz, świetny działacz i menedżer. ORLEN Wyścig Niepodległości to rywalizacja na 73-kilometrowej trasie. Biuro zawodów będzie się mieściło na stadionie przy ul. A. Mickiewicza 13 w Bytowie.

  Zapisy już trwają przez Internet i zakończone zostaną dzisiaj (5.09). Później prowadzone będą dzień przed wyścigiem na stadionie w godzinach 16.30 - 18.30. Z kolei w dniu zawodów potrwają od godz. 8 do 10.30. O godz. 11 kolarze ruszą na trasę i przejadą bytowskimi ulicami: J. Kochanowskiego, Prostą, Szarych Szeregów i dalej przez Dąbrówkę, Tuchomie, Barnowiec, Kołczygłowy, Niepoględzie, Niedarzyno, Grzmiącą. Meta zlokalizowana zostanie na ul. A. Mickiewicza w Bytowie. Szczegóły znajdują się na stronie: www.langteamrace.pl i na nią zapraszamy. Organizator przygotował też specjalną Paradę Rodzinną na dystansie 3,2 km. Tę trasę każdy może przejechać na swoim rowerze i miło spędzić czas z najbliższymi.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Najczęściej czytane

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone