MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nadchodzi Tydzień Bibliotek. Ustecka biblioteka zaprasza na spotkania

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Gala Czytelnika Roku 2022 w Bibliotece Miejskiej w Ustce. Wkrótce kolejne wyróżnienia
Gala Czytelnika Roku 2022 w Bibliotece Miejskiej w Ustce. Wkrótce kolejne wyróżnienia Bogumiła Rzeczkowska
Zbliża się majowe święto bibliotekarzy i bibliotek. Z tej okazji Biblioteka Miejska w Ustce przygotowała cykl spotkań autorskich, wystawy i Galę Czytelnika Roku.

- Tradycyjnie od 8 do 15 maja trwać w Ustce będzie Tydzień Bibliotek - obfitujący w wiele ciekawych wydarzeń promujących czytelnictwo i książki – informuje Agnieszka Klimaszewska-Kargul, dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Ustce. - Odwiedzi nas między innymi Ałbena Grabowska, autorka uwielbianej serii książek, na których podstawie powstał serial „Stulecie Winnych", a także Justyna Bednarek, znana między innymi z bestsellerowych „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek", czy łódzki poeta Jerzy Warszewski. Natomiast 8 maja na Gali Czytelnika Roku wyróżnimy najaktywniejszych miłośników książek korzystających z naszych zbiorów.

Podczas spotkania zostaną wręczone nagrody dla czytelników, którzy w 2023 roku wypożyczyli najwięcej książek i audiobooków i najczęściej odwiedzali bibliotekę.
- Wyróżnimy najlepszych czytelników, którzy na co dzień odwiedzają Dział dla Dzieci i Młodzieży oraz Zaczytaną Rodzinę. Wśród nagrodzonych znajdą się również czytelnicy dorośli, seniorzy i miłośnicy audiobooków – mówi pani dyrektor. - W programie nie zabraknie niespodzianki. Nasze zaproszenie przyjęły harcerki z drużyny „Muszelki" pod kierunkiem harcmistrz Urszuli Tamulis, które umilą nam czas występem artystycznym.

Gala Czytelnika Roku co roku odbywa się w bibliotece w Tygodniu Bibliotek. To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Historia programu nierozerwalnie związana jest z obecnością Polski w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 roku doszło do największego rozszerzenia w historii UE – do wspólnoty wstąpiło 10 krajów, w tym Polska. Tydzień później pod hasłem bezpośrednio nawiązującym do akcesji – „Biblioteki w Europie były zawsze” odbył się I Tydzień Bibliotek.

W pierwszych latach było to święto ruchome, ale zawsze odbywające się w tygodniu, w którym przypadał 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od kilku lat termin programu jest stały – Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja.

Program Tygodnia Bibliotek

8 maja środa godz. 17
Gala Czytelnika Roku 2023 i występ artystyczny harcerek z drużyny „Muszelki”

9 maja czwartek godz. 17
Ałbena Grabowska spotkanie autorskie („Stulecie winnych”, „Matki i córki”, „Uczniowie Hipokratesa”)

10 maja piątek w godz. 16-20
Planszoluby – spotkanie z grami planszowymi dla wszystkich

14 maja wtorek godz. 9
Spotkanie skarpetkowe z Justyną Bednarek, autorką książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

15 maja środa godz. 17
Jerzy Warszewski „Fraszki” – spotkanie poetyckie

17 maja czwartek godz. 16
Biblioteka Inspiracji - warsztaty książki dotykowej dla młodzieży 13+, na których króluje rękodzieło (do tej pory filcowanie na sucho), śmiech, ciekawe dyskusje i wzajemne inspiracje

Do 28 maja w Dziale dla Dzieci i Młodzieży czynna jest wystawa „Nie tylko dla wielbicieli kotów”. Biblioteka zaprasza dzieci z rodzicami i opiekunami na wystawę ilustracji znanego polskiego ilustratora Józefa Wilkonia. Prezentowane prace to wspaniałe obrazy z książek dla młodego czytelnika - "Kocie ścieżki", "Wilczek" i "Ruda" wydane przez Wydawnictwo Tatarak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza