Nagrali hit "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku (wideo)

  Nagrali hit "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku (wideo)

  Daniel Klusek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Nagrali hit "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku (wideo)

  ©GOK Główczyce

  Muzyka "Òna tyńcyje dlô mie" to kaszubska wersja przeboju zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie". Piosenkę nagrały gimnazjaliski z Pobłocia w gminie Główczyce.
  Nagrali hit "Ona tańczy dla mnie" po kaszubsku (wideo)

  ©GOK Główczyce

  Cztery gimnazjalistki w ludowych strojach kaszubskich spacerują pomiędzy chatami w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, a potem również po plaży. Tak wygląda teledysk grupy Kaszubianka do utworu "Ona tańczy dla mnie". To kaszubska wersja jednego z największych hitów ostatnich miesięcy - "Ona Tańczy dla mnie" zespołu Weekend.

  Teledysk to wspólny pomysł Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach i Zespołu Szkół w Pobłociu.

  - Od dwóch lat w szkołach na terenie naszej gminy dzieci i młodzież uczą się języka kaszubskiego i poznają kaszubską kulturę - mówi Paweł Żmuda, dyrektor GOK w Główczycach.
  - Uczniowie śpiewają też ludowe kaszubskie piosenki. Niedawno stworzyły też kaszubską wersję przeboju "Ona tańczy dla mnie". Wykonywały go podczas szkolnych uroczystości. Gdy usłyszałem to wykonanie, zaproponowałem, abyśmy nagrali do niego teledysk.

  Zdjęcia kręcone były w ubiegły czwartek na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i na plaży. Montaż trwał dwa dni i w sobotę teledysk do piosenki "tyńcyje dlô mie" można już było zobaczyć w internecie.

  Zobacz także: Weekend w Słupsku (wywiad, zdjęcia, wideo)

  Tekst kaszubski napisała Magdalena Czarnowska-Mikulak, nauczycielka języka kaszubskiego ze szkoły w Pobłociu. Podkład muzyczny przygotował Rafał Przybyło, za zdjęcia i montaż odpowiedzialny był Bogusław Chyła. Przebój zaśpiewały uczennice Zespołu Szkół w Pobłociu: Patrycja Powideł, Klaudia Jarosińska, Aleksandra Gac i Julia Mańkowska.

  Kaszubianka - Òna tyńcyje dlô mie from Bogusław Chyła on Vimeo.  Zanim powstał teledysk pomysłodawcy skontaktowali się z przedstawicielami zespołu Weekend, od których dostali zgodę na nagranie coveru i jego niekomercyjne rozpowszechnianie.

  - Pierwszego dnia filmik miał ponad trzy tysiące odsłon. To duży sukces - cieszy się Paweł Żmuda. - Jeśli zainteresowanie nim będzie nadal tak duże, nie wykluczamy, że w przyszłości nagramy również kaszubskie wersje innych przebojów.

  Propozycje hitów, które powinny zostać nagrane w języku kaszubskim, można już przesyłać do dyrektora GOK w Główczycach na adres e-mailowy: p.zmuda@glowczyce.pl. ​

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Borat

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.