MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najkorzystniejsze kredyty

(ejcz)
Poniżej przedstawiamy wyniki piątej edycji rankingu kredytów mieszkaniowych przygotowanego przez 50 doradców finansowych Expandera. Zestawienie obejmuje 17 banków, które łącznie obsługują ponad 90 proc. rynku kredytów mieszkaniowych w Polsce. W każdej kategorii doradca przyznawał najlepszemu jego zdaniem bankowi 3 punkty. Drugi bank otrzymywał 2 punkty, a trzeci 1 pkt. Banki konkurowały w 11 kategoriach.
Poniżej przedstawiamy wyniki piątej edycji rankingu kredytów mieszkaniowych przygotowanego przez 50 doradców finansowych Expandera. Zestawienie obejmuje 17 banków, które łącznie obsługują ponad 90 proc. rynku kredytów mieszkaniowych w Polsce. W każdej kategorii doradca przyznawał najlepszemu jego zdaniem bankowi 3 punkty. Drugi bank otrzymywał 2 punkty, a trzeci 1 pkt. Banki konkurowały w 11 kategoriach.
Prezentujemy kolejną edycję rankingu kredytów mieszkaniowych przygotowanego przez doradców finansowych firmy Expander. Tym razem zestawienie obejmuje 17 banków, które łącznie obsługują ponad 90 proc. rynku kredytów mieszkaniowych w Polsce.

Ranking powstał na podstawie opinii 50 najbardziej doświadczonych doradców Expandera. W każdej kategorii doradca przyznawał najlepszemu jego zdaniem bankowi 3 punkty. Drugi bank otrzymywał 2 punkty, a trzeci 1 pkt. Banki konkurowały w 11 kategoriach.
GE Money Bank ponownie wysunął się na prowadzenie pod względem szybkości rozpatrywania wniosków. Na drugim miejscu pojawił się debiutujący w rankingu Bank Ochrony Środowiska, z którym Expander nawiązał współpracę w ostatnich miesiącach. Bank Millennium zliberalizował ostatnio zasady oceny zdolności kredytowej dzięki czemu przeskoczył Bank BPH i wygrał wśród instytucji pożyczających najwięcej.
Dla osób prowadzących działalność gospodarczą niezmiennie najlepszy - według doradców Expandera - jest PKO BP. Bank pożycza przedsiębiorcom do 100 proc. wartości nieruchomości i wymaga od nich tylko 6-miesięcznego stażu. Na drugie miejsce awansował Millennium, który wymaga prowadzenia działalności przez rok i dobrze traktuje "karciarzy" i "ryczałtowców". Podobne atuty ma oferta GE Money Banku.
Osoby osiągające dochody z tytułu umowy o dzieło i zlecenia mogą liczyć na najlepsze traktowanie w GE Money Banku i Millennium. Ten ostatni skrócił niedawno minimalny "staż" takiego kredytobiorcy do 6 miesięcy.
Wśród banków oferujących najkorzystniejsze warunki wcześniejszej spłaty prym wiedzie grupa BRE, czyli mBank i MultiBank. Obaj kredytodawcy oczywiście nie pobierają żadnych opłat za nadpłatę rat czy przedterminową spłatę długu. Przewagę nad konkurencją daje im innowacyjny mechanizm bilansujący, dzięki któremu można obniżyć saldo zadłużenia o zgromadzone na koncie oszczędności. Opisane rozwiązanie dotyczy kredytów w złotówkach.
Najbardziej skłonne do negocjacji, a więc ustępstw na rzecz klientów, są mBank i MultiBank, które o włos pokonały Deutsche Bank PBC. Ten ostatni jest skłonny walczyć o kredytobiorców - szczególnie tych zamożniejszych - obniżając im oprocentowanie kredytu.
Trudne przypadki (np. kredytobiorcy figurujący na "czarnych listach") to tradycyjnie specjalność GE Money Banku. Na drugim miejscu pojawił się natomiast kolejny debiutant w naszym rankingu - Kredyt Bank.
W ostatnich miesiącach dał się poznać jako bank otwarty na nietypowe sytuacje. Millennium, który przejął wiele rozwiązań z GE MB także jest obecny w tej kategorii. Podobnie jak w pozostałych dwóch bankach mogą tam liczyć na kredyt osoby, który zdarzyły się problemy z terminową spłatą zobowiązań.
Jeśli nie mamy wkładu własnego najlepiej szukać kredytu w PKO BP - przynajmniej tak sądzi większość doradców finansowych Expandera. Bank jako pierwszy w Polsce wprowadził ubezpieczenie niskiego wkładu dzięki czemu można zaciągnąć kredyt na 100 proc. wartości nieruchomości. Koszt tej polisy jest niski w porównaniu z konkurencją, a bank, jako jedyny, zwraca nadpłaconą składkę w sytuacji, gdy ubezpieczenie przestaje być wymagane.
Tuż za nim jest Bank BPH, który wycenia ubezpieczenie niskiego wkładu na tym samym poziomie.
Wysoko w tej kategorii zadebiutował BOŚ, który - jak informują doradcy Expandera - potrafi pożyczyć nawet 104 proc. wartości nieruchomości. Chodzi o to, że w kredyt można dodatkowo "wrzucić" ubezpieczenie niskiego wkładu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza