Najlepszy mecz Astry w tym sezonie

Robert Stachura (nr 2) i Łukasz Krata z Astry Superfish Ustronie Morskie wielokrotnie skutecznie blokowali piłkę po atakach siatkarzy Juventuru Wałbrzych. Mecz o mistrzostwo II ligi zakończył się łatwym zwycięstwem Astry Superfish 3:0 Fot. Przemysław Gryń
Siatkówka. II liga grupa I mężczyzn

(fot. Fot. Przemysław Gryń)

W 12. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi grupy I siatkarzy, Astra Superfish Ustronie Morskie wygrała z Juventurem Wałbrzych 3:0 (26:24, 25:17, 25:10).
W spotkaniu z jedną z czołowych drużyn drugoligowych Astra Superfish była zdecydowanie lepsza i rozegrała najlepszy mecz w sezonie 2001/2002.
Tylko pierwszy set tego spotkania był emocjonujący. Od początku obie drużyny grały na "dochodzenie" i na zmianę obejmowały prowadzenie. Od stanu 19:19 bardziej skuteczni byli goście i "odskoczyli" gospodarzom na trzy punkty (20:23).
Zawodnicy Astry Superfish nie zrezygnowali jednak z walki i doprowadzili do remisu 23:23. Wprawdzie kolejny punkt zdobył Juventur, ale po obronie piłki setowej to zespół z Ustronia Morskiego wywalczył zwycięskie punkty.
Drugi set był wyrównany tylko na początku. Od stanu 6:7 Astra Superfish systematycznie punktowała Juventur, a najwyższą przewagę uzyskała pod koniec partii, prowadząc 23:13.
W tej partii gospodarze uszczelnili pole gry asekuracją (zabrakło tego w pierwszym secie), a wysoki blok nie miał problemów z zatrzymywaniem ataków drużyny gości.
W trzecim secie Astra Superfish grała koncertowo, a jedyny remis był przy stanie 0:0. Juventur wprawdzie podjął na początku walkę, ale z minuty na minutę był coraz bardziej bezradny wobec znakomitej gry gospodarzy. Udanymi atakami popisywał się Marcin Subel, który wprost demolował obronę wałbrzyszan. Niezwykle skuteczny był Łukasz Krata, a Robert Stachura i Jarosław Piotrowski ośmieszali przeciwników atakującymi zagrywkami.
W meczu z Juventurem w zespole Astry Superfish nie wystąpił Aleksander Burzyński, który odczuwa jeszcze skutki kontuzji.
Astra Superfish: Piotrowski, Legień, Stachura, Czachorowski, Krata, Subel, Tarka (libero), Wyszyński, Dydak.

Wyniki 12. kolejki:

Astra Superfish Ustronie Morskie - Juventur Wałbrzych 3:0, Ikar Legnica - Stal Grudziądz 3:0, AZS Gwardia Gubin/Zielona Góra - Orzeł Międzyrzecz 2:3, Beckers Joker Piła - Progress Września 3:1.