MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najpiękniejsze miejsca w Polsce: 16 turystycznych skarbów UNESCO, które musisz odwiedzić choć raz w życiu. Zachwycają cały świat!

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
od 7 lat
Niby wiadomo, że Polska jest piękna, ale które miejsca są najpiękniejsze, najbardziej niezwykłe i wyjątkowe w skali całego świata? Eksperci ONZ nie mają wątpliwości i wyznaczyli na terenie naszego kraju 16 obszarów, stanowiących prawdziwe skarby ludzkości. Które miejsca, zabytki i pomniki przyrody znajdują się na polskiej liście UNESCO? Zapraszamy do galerii najpiękniejszych i unikatowych miejsc w Polsce, które każdy turysta powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Spis treści

Unikalne miejsca w Polsce. 16 skarbów, którymi zachwyca się świat

Każdego roku społeczność międzynarodowa dowiaduje się o niezwykłych miejscach, zabytkach i atrakcjach przyrodniczych, stanowiących unikaty na skalę światową. Eksperci wciągają je na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zapoczątkowaną w 1972 r.

Wielki Refektarz na zamku w Malborku
W Polsce jest 16 miejsc, którymi zachwyca się cały świat. To skarby kultury, architektury i przyrody, które każdy turysta powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy wszystkie najpiękniejsze miejsca w Polsce z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Na zdjęciu: Wielki Refektarz na zamku w Malborku. PytyCzech, getty Images, zdjęcie ilustracyjne

Zobacz w galerii:

Lista UNESCO aktualizowana jest co roku i obecnie obejmuje ponad 1000 obiektów na całym świecie. Są to unikalne miejsca, stanowiące dobro całej ludzkości – skarby, które należy zachować dla kolejnych pokoleń.

Obecnie na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się 16 miejsc z całej Polski (formalnie mamy 17 wpisów, ale dwa z nich obejmują jeden obszar – szczegóły w galerii). To prawdziwe klejnoty w koronie krajowej turystyki, które każdy turysta powinien odwiedzić chociaż raz. Są wśród nich zabytki z różnych epok, wyjątkowe świątynie, najpiękniejsze puszcze – wszystkie unikalne i zachwycające.

TOP 16 najpiękniejszych miejsc w Polsce, które zachwycają cały świat

Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy wszystkie miejsca w Polsce, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To unikalne zabytki i zakątki, które zachwyciły ekspertów ONZ i przyciągają turystów z całego świata.

Wśród najpiękniejszych i unikalnych miejsc w Polsce znajdują się m.in.:

  • Miasto z ponad 1000 zabytków
  • Unikalne podziemne pałace z kamienia i soli
  • Najwspanialszy park angielski
  • Pierwotna puszcza pełna unikalnych zwierząt
  • Kopalnia z czasów neolitu
  • Największy na świecie zamek
  • Rekordowo wielka kopuła
  • Miasto podźwignięte z gruzów

Oraz inne niesamowite miejsca i atrakcje. Czy znacie je wszystkie? Które jeszcze koniecznie musicie odwiedzić?

Zajrzyjcie do naszej galerii i przekonajcie się, które najpiękniejsze i wyjątkowe miejsca w Polsce najbardziej warto zobaczyć.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza