Najszybsi kolarze jechali koło w koło w Korzybiu [zdjęcia]

W IV Maratonie Rowerowym Pomorza Środkowego startowało 153 uczestników. W tym gronie było 25 kobiet. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach. Emocji nie brakowało. To była udana impreza kolarska.

Dobre warunki atmosferyczne - słoneczna pogoda, nie za wysoka temperatura i niewielki wiatr - sprzyjały ściganiu w IV Maratonie Rowerowym Pomorza Środkowego, którego start i meta były w pobliżu jeziora w Korzybiu.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli uczestnicy na kró- lewskim dystansie 62 km. Dariusz Erheld (EDF Trek Gdynia) z czasem 2.05.40 godz. jako pierwszy pokonał linię mety. Do samego końca wyrównaną walkę prowadził z nim Błażej Pasik (Rowery Małgośka), któ- ry zajął drugie - 2.05.42 godz. Trzeci był Michał Różański (Trigar MTB Team) - 2.07.47 godz. Po raz pierwszy na pudle zabrakło przedstawiciela Baszty Bytów.

Bytowianin Jan Suszko finiszował na czwartej pozycji (2.11.21 godz.). Najszybszą kobietą była Marzena Janczarska (Gardenflora MTB Team) z czasem 2.35.50 godz. Drudzy do rywalizacji wyruszyli profesjonaliści na 31km. Również w tej grupie przez cały dystans czołówka wyścigu walczyła ko- ło w koło o zwycięstwo. Ostatecznie pierwszy osiągnął metę Przemysław Blokus (Ta Ko Team) - 1.03.28 godz. Drugi był Paweł Żywicki (1.03.31 godz.), trzeci Sebastian Młyński (1.03.33 godz.) - obaj Baszta. W stawce kobiet podium dla Bytowa.

Zwyciężyła faworytka Aleksandra Zabrocka (1.12.37 godz). Kolejne miejsca zajęły: 2. Elżbieta Reca (1.16.51 godz.), 3. Martyna Krefta (1.19.03 godz.. W rywalizacji amatorów na 31 km wygrał Piotr Myszkowski (Baszta) - 1.08.00 godz. Wśrod pierwsza była Beata Lorkowska (Gdańsk) - 1.22.08 godz. Klasyfikację drużynową wygrała bytowska Baszta. W przyszłym roku będzie piąta edycja.