Najszybszy w Polsce pingpongista trenuje w Pogoni Lębork

Bartosz Such
Bartosz Such Fot: Krzysztof Tomasik
Tenis stołowy Bartosz Such (Ternaeben Pogoń), zawodnik z Lęborka, jest pierwszym w historii rekordzistą Polski w szybkości uderzenia piłeczką pingpongową.

Lęborczanin uderzył piłeczkę o średnicy 40 mm z prędkością 97 km/h. Jedna z jego prób wskazała nawet 108 km/h, niestety, nie mogła być zaliczona, gdyż piłeczka nie trafiła w stół. Ustanowienie rekordu odbyło się podczas trzeciego nocnego maratonu tenisa stołowego w Częstochowie. Pomiar był mierzony radarem sportowym kanadyjskiej firmy Tribar Industriec Inc. Każdy zawodnik miał co najmniej trzy próby na ustanowienie najlepszego rezultatu.

Dwa dni potem Such zajął drugie miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Zawierciu. Grało czterdziestu zawodników wyłonionych z eliminacji wojewódzkich i z listy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Oprócz Sucha wśród grających było dwóch innych zawodników Ternaeben Pogoń. Marek Prądzinski został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji. Patryk Jendrzejewski uplasował się na dwudziestym trzecim miejscu. Such dotarł do finału, a w nim uległ Patrykowi Chojnowskiemu (Morliny Ostróda) 3:4. Oto zapis poszczególnych setów (na pierwszym miejscu lęborczanin) 9:11, 11:6, 3:11, 1:11, 11:5, 11:7, 9:11. W drodze do finału lęborski gracz pokonał Dariusza Kiełba (Opoka Trzebinia) 4:2, Artura Daniela (Olimpia Unia Grudziądz) 4:0, a w półfinale okazał się lepszy od Daniela Góraka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i wygrał 4:3.