Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najwyższy standard cieplny okna

Redakcja
Budownictwo energooszczędne stawia na ekonomikę użytkowania i ekologiczność obiektów. Nowa generacja materiałów oraz stolarka "przyszłości" już dziś pozwalają na wznoszenie budynków nie tylko ograniczających straty energii, lecz także ją pozyskujących.

We współczesnych projektach architektonicznych można zauważyć tendencję do "otwierania" wnętrz na dostęp światła dziennego. Taka architektura wymaga instalacji okien i drzwi o dużej powierzchni. Jednak bez właściwej orientacji względem stron świata oraz bez zastosowania sprawdzonych systemów taka stolarka może powodować przegrzewanie budynku w sezonie letnim i jego wychładzanie zimą. Przekłada się to na znaczne straty cennej energii potrzebnej na ogrzewanie i wentylację budynku. Ośmiokomorowe profile PVC Schüco Corona SI 82+, rekomendowane do domów pasywnych, umożliwiają budowę wielkopowierzchniowych przeszkleń bez ryzyka pogorszenia bilansu energetycznego.

Stolarka okienna i drzwiowa, zamontowana w termicznie izolowanej ścianie budynku, jest najczęściej źródłem znacznych strat energii. Przegroda bez otworów spełniająca warunki normowe (U=0,3 W/m2K) po dodaniu zwykłych okien PVC może osiągać nawet dwukrotnie gorszy współczynnik przenikania ciepła (do U=0,6 W/m2K)! W porównaniu do okien standardowych o współczynniku przenikania ciepła Uw=1,4 W/m2K technologia systemu Schüco Corona SI 82+ pozwala na wykonanie okien o powierzchni nawet do 80% większej przy takim samym zużyciu energii. Wartość współczynnika przenikania ciepła Uw dla tak wykonanej stolarki pozostaje nadal na poziomie niższym od normowego, które w zależności od strefy klimatycznej wynosi 1,7 lub 1,8 W/m2K.

Dzięki głębokości zabudowy profilu wynoszącej zaledwie 82 mm i niewielkiej, widocznej szerokości ram okiennych dostęp światła do pomieszczeń nie jest ograniczany. Zastosowanie potrójnych pakietów szybowych z powłoką selektywną i przestrzenia międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym gwarantuje dodatkowe zyski energii słonecznej. System Schüco, dzięki eliminacji mostków termicznych i zastosowaniu optymalnych uszczelnień, może być stosowany nawet w domach pasywnych. Poprzez zastosowanie dodatkowych wkładek termoizolacyjnych wewnątrz profilu współczynnik przenikania ciepła okna może być zredukowany do poziomu Uw0,8 W/m2K wymaganego w przypadku budownictwa pasywnego.

Już w przypadku okna w wersji podstawowej, bez dodatkowych wkładek termoizolacyjnych, z szybą o współczynniku Ug0,7 W/m2K można wykonywać okna wysoko energooszczędne o współczynniku Uw0,9 W/m2K. Przy temperaturze powietrza w pomieszczeniu 20 ºC i zewnętrznej równej -5 ºC, wewnętrzna powierzchnia profilu przekracza 18 ºC ! Tak doskonały rezultat uzyskano między innymi dzięki zastosowaniu ośmiu równoległych komór bez wzmocnień stalowych.

Opatentowana technologia łączenia tworzywa sztucznego z aluminium pozwoliła na eliminację mostków cieplnych. Trzy płaszczyzny uszczelnień zapobiegają niekontrolowanemu przenikaniu zimnego powietrza do pomieszczeń, nawet przy silnym wietrze. Głębokie osadzenie ramki szyby w ciepłym profilu zapobiega skraplaniu pary wodnej.

Okna i drzwi Schüco Corona SI 82+ są kompatybilne z wszystkimi systemami okuć i rolet. Ich jakość została potwierdzona przez Instytut Budownictwa Pasywnego z Darmstadt a także przez samych konsumentów - firma Schüco uzyskała w tym roku Złoty Laur Konsumenta 2009 w kategorii "Okna i profile z PCV".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza