Napad z bronią w ręku na sklep spożywczy w Wieszynie

  Napad z bronią w ręku na sklep spożywczy w Wieszynie

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 21- letniego mężczyznę podejrzanego o napad na sklep, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w jednej z pod słupskich miejscowości.
  Sprawca sterroryzował ekspedientkę przedmiotem przypominającym pistolet i ukradł dzienny utarg. Podejrzany 21- latek usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat więzienia .

  W poniedziałek wieczorem, policjanci ze Słupska otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z pod słupskich sklepów spożywczych. Sprawca tego przestępstwa groiżąc eskpediętce bronią zażądał wydania utargu. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku mając taką informację skierował na miejsce wszystkie będące w służbie patrole oraz kryminalnych z grupy dochodzeniowo-śledczej.

  Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Funkcjonariusze pracując na miejscu zdarzenia i zbierając informacje ustalili, że do rozboju doszło kilkadziesiąt minut wcześniej. Śledczy potwierdzili wcześniejsze informacje, iż sprawca miał w dłoni przedmiot przypominający pistolet i użyciem jego groził ekspedientce. Jak się okazało napastnik po kradzieży pieniędzy uciekł w stronę pobliskich zabudowań. Śledczy zabezpieczali ślady oraz ustalali i przesłuchiwali ewentualnych świadków. W trakcie prowadzonych działań bardzo dokładnie analizowali wszystkie zebrane w sprawie informacje, sprawdzali każdy sygnał. Dzięki tej drobiazgowej i żmudnej pracy, funkcjonariusze szybko ustalili osobę, która mogła mieć związek z tym rozbojem. Już następnego dnia kryminalni na terenie Słupska zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. 21- letni mieszkaniec gminy Słupsk, zaskoczony skutecznością policjantów, wskazał podczas przesłuchani gdzie ukrył pistolet.

  Okazało się, że jest to broń tzw. kulkową na gaz. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci był on już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Dzisiaj został przesłuchany i usłyszał zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

  Podejrzany został zatrzymany w areszcie na 3 miesiące.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (30)

  smakosz

  Oby

  Obywatel

  smakoszki

  czarna pantera

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (30) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone