MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nareszcie upragnione wakacje! Zakończenie roku szkolnego w słupskim „Mechaniku” [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Zakończenie roku szkolnego w "Mechaniku".
Zakończenie roku szkolnego w "Mechaniku". Łukasz Capar
Po długich miesiącach nauki przyszedł czas na wymarzone wakacje. Słupscy uczniowie zakończyli dziś rok szkolny 2023/2024.

Dziś słupscy uczniowie pożegnali szkołę i powitali wakacje. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 byliśmy w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych.

Galę uświetniła obecność przedstawicieli zakładów patronackich (firma Plasmet, Cemarol, Ulenberg), Ochotniczego Hufca Pracy oraz Zespołu Placówek Oświatowych. Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i gratulacji.

Najlepsi uczniowie, laureaci olimpiad, konkursów przedmiotowych i tematycznych otrzymali z rąk Pani Dyrektor Barbary Zakrzewskiej dyplomy i nagrody. Wielu uczniów zdobyło stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie. Wręczone zostały również podziękowania za działalność charytatywną przygotowane przez fundację Przystań.

Szczególnie uroczyście zostali pożegnani absolwenci Szkoły Branżowej. Największe brawa zdobył Filip Sielski z klasy 3e SB, który otrzymał tytuł Primus Inter Pares za średnia ocen z trzech lat nauki: 5,04!

Uroczystość uświetniły występy wokalne i taneczne oraz kabaret przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Iwony Chwedczuk-Lesiak.

Zakończenie roku to podniosły i niezwykle ważny moment w życiu całej społeczności szkolnej. Stanowi zwieńczenie wysiłku wszystkich osób uczestniczących w procesie dydaktycznym - dyrekcji szkoły, nauczycieli, pedagogów, rodziców i uczniów.

Jak zwykle w tym dniu nie zabrakło podziękowań, skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Były kwiaty, prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Na koniec wybrzmiały najważniejsze życzenia: cudownych wakacji!

W tym roku wakacje rozpocznie w sumie 10 469 uczniów ze słupskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przerwa od nauki oficjalnie rozpoczyna się 22 czerwca i potrwa do 31 sierpnia, czyli 10 tygodni. Dzień rozpoczęcia kolejnego roku nauki to 1 września, ale tym razem przypada on w niedzielę. Oznacza to, że uczniowie wrócą do szkół 2 września.

Początek wakacji to dla niektórych długo wyczekiwany czas odpoczynku, natomiast dla innych nerwowy czas oczekiwania – na wyniki egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasisty. To one mogą zaważyć o tym, czy absolwenci słupskich szkół dostaną się do wymarzonych liceów czy na studia. Wyniki matur będą znane 9 lipca, a egzaminów ósmoklasisty – 3 lipca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza