Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasi inżynierowie nagrodzeni w Davos

Anna Folkman
Główna siedziba Bioelektry Group mieści się w Warszawie, ale zespół inżynierów, którzy opracowali technologię Bioelektra Group, pochodzi ze Szczecina. W Szczecinie działa również biuro projektowo-inżynieryjne firmy. Jednostka powstała, by - w zakresie zarządzania procesem technologicznym - kierować zakładami Bioelektra Group powstającymi na świecie.
Główna siedziba Bioelektry Group mieści się w Warszawie, ale zespół inżynierów, którzy opracowali technologię Bioelektra Group, pochodzi ze Szczecina. W Szczecinie działa również biuro projektowo-inżynieryjne firmy. Jednostka powstała, by - w zakresie zarządzania procesem technologicznym - kierować zakładami Bioelektra Group powstającymi na świecie. Andrzej Szkocki
Polska firma, której biuro projektowo-inżynieryjne mieści się w Szczecinie nagrodzona na Forum w Davos za innowacyjność. Bioelektra Group została zwycięzcą międzynarodowego konkursu "The Circulars 2017".

W ramach prestiżowego, międzynarodowego konkursu "The Circulars", technologia przetwarzania odpadów stworzona przez polską spółkę Bioelektra Group uznana została za najbardziej inspirujące, nowatorskie rozwiązanie, stymulujące rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym.
Celem konkursu "The Circulars" jest docenienie osób i firm z całego świata, które stosują innowacyjne rozwiązania i nowe technologie dotyczące efektywnego zarządzania odpadami, przyczyniając się do ochrony zasobów naturalnych.
Wręczenie nagród w ramach III edycji tego konkursu odbyło się 16 stycznia podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Bioelektra Group zwycięzca w kategorii "The Dell Circular Economy People’ s Choice Award" jest polską firmą, zajmującą się inwestycjami z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami i zrównoważonego rozwoju. Bioelektra jest także właścicielem i operatorem zakładu przetwórstwa odpadów komunalnych wykorzystującego od kilku lat jej innowacyjną technologię.
Technologią Bioelektra Group zainteresowały się już min. takie kraje jak: USA, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Turcja, Arabia Saudyjska, Argentyna, Chile i Chiny.
- Nasza technologia RotoSTERIL została opatentowana - mówi Jarosław Drozd, prezes Zarządu Bioelektra Group. - Jesteśmy właścicielem i operatorem tej technologii. Planujemy ekspansję naszej technologii zarówno przez własne projekty, jak i przez partnerstwo biznesowe lub PPP, ale także przez jej licencjonowanie na terenie danego kraju czy regionu. O takiej licencji do stosowania naszej technologii w Polsce rozmawiamy z państwowymi zakładami H.Cegielski - Poznań S.A., które zresztą produkują urządzenia do sterylizacji w oparciu o nasz patent.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza