Nasi "wolniacy" dziewięć razy

(suw)

Wsobotę w Koszalinie w hali Zarządu Obiektów Sportowych rozgrywane były międzynarodowe mistrzostwa Polski w kategorii kadetów w zapasach w stylu wolnym. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem koszalińskich i białogardzkich "wolniaków", którzy w sumie aż dziewięć razy stawali na podium i tym samym potwierdzili, że oba kluby z naszego regionu należą w tej kategorii wiekowej do najsilniejszych w kraju.
Do rywalizacji w tej imprezie przystąpiło 91 zawodników z 22 klubów. Zagraniczne kluby reprezentowane były przez zapaśników z Rosji i Słowacji. Reprezentanci Słowacji okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej uzyskując w sumie 32 punkty. Drugą pozycję w tej klasyfikacji, z takim samym dorobkiem punktowym zajął Zapaśniczy Klub Sportowy z Koszalina, a trzecią Orzeł Namysłów.
Walka o medale w kategorii do 50 kg była wewnętrzną sprawą reprezentantów Pomorza Środkowego. Bardzo dobrą formę zaprezentował występujący w tej kategorii zapaśnik ZKS Koszalin, Adam Sobieraj. Koszaliński "wolniak", którego szkoleniowcem jest Adam Sadłyk podczas eliminacji grupowych zwyciężył między innymi, aktualnego srebrnego medalistę mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii kadetów, Marcina Pawlaka z Orła Namysłów. Natomiast w finałowym pojedynku koszalinianin pokonał swego rywala zza miedzy, Bartosza Wroniaka z AKS Białogard, którego trenerem - podobnie jak i pozostałych białogardzkich zapaśników - jest Andrzej Szwenk. Brązowy medal w tej kategorii przypadł drugiemu reprezentantowi ZKS Koszalin, Mateuszowi Górczyńskiemu.
Bardzo dobrze spisali się również dwaj inni zawodnicy ZKS, Łukasz Sobiepan i Tomasz Twardoń. Wywalczyli oni tytuły wicemistrzowskiego, odpowiednio w kategoriach do 58 kg i do 76 kg.
Pozostałe brązowe medale wśród reprezentantów Pomorza Środkowego wywalczyli: 46 kg - Kamil Mitosek oraz Dawid Tesfamichael (obaj ZKS), 54 kg - Paweł Szwenk (AKS), 63 kg - Dariusz Mariak (AKS).