Nasza młodzież ma medale Mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Cztery medale przedstawicieli naszego regionu to przyjemna wiadomość z 37. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 w Lekkiej Atletyce.

Miejscem rywalizacji była Biała Podlaska. Bardzo dobrze zaprezentowała się Beata Topka. Ta 21-letnia biegaczka Taleksu Borysław Borzytuchom triumfowała na 5000 m. Na mecie osiągnęła najlepszy czas w tym sezonie 17.34,47 min i zdobyła złoty medal.

Topka rywalizowała także w biegu na 1500 m. Prawie przez 1000 m była pierwsza na czele stawki, ale osłabła i przybiegła trzecia. Jej czas to 4.21,91 min. Brąz też dał satysfakcję Topce, którą szkoli trener Jarosław Ścigała. Triumfowała Weronika Lizakowska (Remus Kościerzyna) - 4.21,28 min.

Dwa medale zawodniczki Taleksu Borysław to znakomity wyczyn. Powody do radości miał również 21-letni Adrian Kordoński. Zawodnik Feniksa Słupsk wygrał skok wzywż i na jego szyi zawisł złoty medal. Słupski skoczek miał rezultat 212 cm. W biegu na 3000 m z przeszkodami Daniel Kryzel (Talex Borysaw) zdobył brąz - 9.40,30 min. Na 5000 m Kryzel był dziesiąty z czasem 16.12,91 min. Gratulujemy!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0