Naturalne kosmetyki do ciała

Materiał partnera zewnętrznego
Kosmetyki do ciała, które są naturalne zwane są kosmetykami ekologicznymi. Produkty o organicznym składzie są coraz bardziej popularne i cenione ze względu na brak syntetycznych składników. Ze względu na wysokiej jakości skład naturalne kosmetyki warte są niemałe pieniądze, dlatego nie każdy jest w stanie nabyć produkty z wyższej półki cenowej.

Coś co wyróżnia kosmetyki naturalne to ich skład, który oparty jest wyłącznie na komponentach organicznych, substancjach pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Produkcja tychże kosmetyków naturalnych uzależniona jest od procesów ekologicznych. Można zatem wyróżnić: destylację, tłoczenie, suszenie, ekstrakcję itp. Zabiegi te są bardzo wymagające, dlatego koszt tych produktów jest automatycznie większy. Z tego względu próżno szukać w nich cen podobnych do tych, jakie widnieją na etykiecie środków chemicznych, drogeryjnych, których proces produkcji odbywa się masowo.

Warto podkreślić, że kosmetyki naturalne również mogą wywołać reakcję alergiczną. Jest to spowodowane nie tyle samym procesem ich wytwarzania, lecz składnikami, które nie dla każdego będą pozytywne. Zanim dojdzie do zakupu takiego produktu, warto zrobić próbę uczuleniową na skórze, która potwierdzi skuteczność lub wykluczy możliwość jego stosowania.

Kosmetyki naturalne do ciała

Jak wygląda proces powstawania naturalnego kosmetyku? Zanim ekstrakt z danej rośliny trafi do buteleczki z kremem czy żelem do ciała, musi zostać poddany szczegółowej analizie. Następuje wtedy sprawdzenie, czy roślina nadaje się do wykorzystania i czy nie wywoła skutków ubocznych podczas stosowania. Mimo to, specjalistyczne badania, nie są w stanie w 100% wykluczyć jakichkolwiek powikłań. Warunkiem jest jednak to, aby wyciągi roślinne pochodziły z naprawdę sprawdzonych plantacji, które są nadzorowane, według odpowiednich kryteriów. Co ważne, takie plantacje mogą być nawożone wyłącznie środkami certyfikowanymi. Najważniejsze certyfikaty jakie mogą znaleźć się na kosmetyku naturalnym pochodzą z 4 organizacji:

· ECOCERT - organizacja kontroli i organizacji produktów organicznych, ekologicznych.

· SOIL ASSOCIATION - organizacja, która wspiera ekologiczną żywność oraz kosmetyki.

· BDIH - Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych, który wydaje certyfikaty dla np.: kosmetyków.

· AIAB - Włoskie Stowarzyszenie Rolnictwa Ekologicznego.

Kosmetyki posiadające takie certyfikaty znajdziemy w sklepie internetowym DOMIURODA , pod adresem https://domiuroda.pl/kosmetyki-do-ciala .

Popularność na kosmetyki naturalne wciąż jest mocno widoczna. Coraz więcej klientów sięga po sprawdzone, naturalne produkty, których skład może być prawie w 100% naturalny. Najcenniejszym produktem, kosmetykiem naturalnym jest aloes, którego miąższ wykazuje wielozadaniowe właściwości. Nie tylko koi i nawilża, ale walczy z przebarwieniami, skórą trądzikową oraz bliznami. Smarowanie twarzy bądź całego ciała aloesem przynosi rewelacyjne efekty, gdyż skóra staje się bardziej miękka, odżywiona i zdrowa. Innym cenionym produktem jest ekstrakt z kaktusa, który stanowi bogactwo pektyn, żywic, flawonoidów. Związki te pomagają szczególnie przy wszelkiego rodzaju wysypkach tudzież egzemach.

Kosmetyki, które zawierają w swoim składzie algi lub rośliny morskie pozytywnie wpływają na proces odżywiania i odnowy zaniedbanej skóry. Rośliny te wykazują niemałe stężenie soli mineralnych, które w sposób naturalny oczyszczają skórę oraz dbają o jej prawidłową regenerację.

Innymi popularnymi komponentami naturalnych kosmetyków jest: miód Manuka, wyciąg z pestek dyni, zielona herbata oraz inne zioła np.: skrzyp polny, kora dębu, pokrzywa, ziele żywokostu itd.

Dodaj ogłoszenie