Naucz dzieci oszczędzania z PeoPay KIDS. 50 zł kieszonkowego na start

Materiał informacyjny BANKU PEKAO

Każdy rodzic chce, by jego dziecko „od małego” uczyło się życiowej zaradności, także w kwestii finansów i oszczędzania. Nie jest to jednak łatwe, zwłaszcza gdy dajemy dziecku kieszonkowe w gotówce, nie mając później pełnej kontroli nad jego wydatkami. Rozwiązaniem może być pionierska aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Wystarczy przez moment popatrzeć na naszą pociechę, zbierającą bonusy w jakiejś komputerowej grze, by wiedzieć, że wciągnie się także w obserwowanie stanu swojej skarbonki (a to będzie konto oszczędnościowe o nazwie „Mój Skarb”), podzielonej na kilka oczywistych zadań (prezent dla mamy albo „różne”, wybrane przez niego cele). A gdy przyjdzie do wydatków, dyskretnie będziemy mogli sprawdzić, jakie one były. I najważniejsze: wszystko w aplikacji PeoPay KIDS jest „opakowane” w przyjazną dziecku grafikę i dostępne dla jego poziomu rozwoju funkcjonalności.

Przyjazny jest też w aplikacji PeoPay KIDS wirtualny trener, który wyjaśnia dziecku różne pojęcia z zakresu finansów i tłumaczy, jak skutecznie gospodarować środkami. Dziecko mają możliwość zrealizować przelew z bezpłatnego Konta Przekorzystnego lub doładować telefon – w tym przypadku prośba o autoryzację transakcji jest zawsze wysyłana rodzicowi. Mały odkrywca może też korzystać z własnej karty płatniczej – limit transakcji również ustala rodzic.

Prosty mechanizm pozwala rodzicom przelewać kieszonkowe na konto dziecka. Pakiet PeoPay KIDS Banku Pekao jest całkowicie darmowy, a założenie i aktywacja konta są w pełni zdalne.

Dla nowych klientów Bank Pekao przygotował też powitalny bonus w postaci 50 zł kieszonkowego na start.

Materiał oryginalny: Naucz dzieci oszczędzania z PeoPay KIDS. 50 zł kieszonkowego na start - Polska Times

Dodaj ogłoszenie