MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie tylko parki i bulwary. W tych miejscach publicznych spożywa się alkohol. Te punkty wskazali mieszkańcy Słupska

les
Ławeczki, daszek, cisza i spokój. Czego chcieć więcej? Stacyjka rowerowa na al. 3 Maja w Słupsku jest jednym z najczęściej wskazywanych miejsc publicznych, w których spożywany jest alkohol. Położona na uboczu sprzyja wieczornym spotkaniom. To nie podoba się rowerzystom.
Ławeczki, daszek, cisza i spokój. Czego chcieć więcej? Stacyjka rowerowa na al. 3 Maja w Słupsku jest jednym z najczęściej wskazywanych miejsc publicznych, w których spożywany jest alkohol. Położona na uboczu sprzyja wieczornym spotkaniom. To nie podoba się rowerzystom. KP
Akty wandalizmu, niszczenie zieleni, dzikie wysypiska śmieci i… spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Takie wykroczenia i zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa chętnie zgłaszają mieszkańcy Słupska. Niektóre miejsca w mieście aż roją się od czerwonych punktów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu zgłoszenia, realnie pomagają w rozwiązaniu problemu. Na przykład w sytuacji stwierdzenia złej organizacji ruchu, która zagraża bezpieczeństwu występują do zarządcy drogi o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jednym z najczęściej zgłaszanych zjawisk na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest spożycie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Punkty, które wskazali mieszkańcy Słupska znajdują się nie tylko w parkach czy bulwarach, ale także osiedlach i głównych ulicach miasta. W galerii prezentujemy część z nich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza