Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niecodzienny widok w Ustce. W porcie mogliśmy spotkać łosie [ZDJĘCIA]

Krzysztof Głowinkowski
Krzysztof Głowinkowski
Łosie spacerujące po Ustce.
Łosie spacerujące po Ustce. Straż Miejska W Ustce
Nietypowe spotkanie w usteckim porcie. Strażnicy miejscy sfotografowali spacerujące dwa łosie!

- Dzisiaj w godzinach porannych Bulwar Portowy w Ustce odwiedziły dwa przepięknej urody Łosie. Patrol Straży Miejskiej pokazał (eskortował) również Promenadę Nadmorską, Park Chopina, Trakt Solidarności i tereny leśne przy ul. Wczasowej gdzie bezpiecznie całe i zdrowe zniknęły w lesie - wpis o takiej treści umieścili strażnicy miejscy na swoim profilu FB.

Na zdjęciach zamieszczonych przez strażników widać dwa łosie. Zwierzęta wcześniej widziane były w Łebie, Rowach i na plażach Słowińskiego Parku Narodowego.

Łoś jest jednym z najbardziej charakterystycznych gatunków zwierząt występujących w Polsce. Ten imponujący ssak z rodziny jeleniowatych jest często kojarzony z puszczańskimi krajobrazami i przepięknymi lasami. Spotkanie łosia nad samym morzem jest bardzo wyjątkowym zjawiskiem!

Fizyczne cechy łosia
Łoś jest imponującym zwierzęciem pod względem rozmiaru i masy. Samce dorastają nawet do 2 metrów wysokości w kłębie i ważą około 600-800 kg, podczas gdy samice są nieco mniejsze. Charakterystyczną cechą łosia są również jego imponujące poroże, które może osiągać rozmiary do 1,5 metra. Ich futro jest gęste i przystosowane do zimowych warunków.

Siedliska i rozmieszczenie
Łosie preferują różnorodne siedliska, ale najczęściej można je spotkać w obszarach bagien, mokradłach oraz w pobliżu jezior i rzek. W Polsce łosie są szeroko rozpowszechnione, zwłaszcza w północno-wschodniej części kraju, w regionach takich jak Białowieża, Augustówka i Knyszyn. Istnieją również populacje łosi w innych częściach Polski, choć ich liczba może być mniejsza.

Zachowanie łosia
Łosie są zwierzętami terytorialnymi i samotniczymi. Samce często mają swoje własne terytoria, które mogą bronić przed innymi samcami. W okresie godowym samce wydają charakterystyczne dźwięki, zwane ryczeniem, aby przyciągnąć samice. Rozmnażanie łosi odbywa się na przełomie jesieni i zimy, a samice rodzą jedno, rzadziej dwa młode.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza