Niedziela, 30 grudnia to już ostatnia niedziela w 2018 roku. Wielu internautów zadaje sobie od rana pytanie, czy sklepy 30 grudnia 2018 roku są otwarte? Gdzie można zrobić zakupy?

Niedziele handlowe 2018 i niedziele z zakazem handlu

W 2018 roku było aż 39 dni, w których sklepy były zamknięte z powodu zakazu handlu. Wskazuje je ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Czy taki zakaz handlu obowiązuje również w niedzielę, 30 grudnia? Wyjaśniamy.


Zakaz handlu w niedzielę. Niektórzy już zacierają ręce - zobacz wideo.

Od marca 2018 r.

w każdym miesiącu sklepy były czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Te ustalenia zmienią się od 2019 roku - wtedy będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia. Wyjątkiem od tej zasady są dni, które są bezpośrednio wskazane w ustawie.

30 grudnia to niedziela handlowa. Oznacza to, że większość sklepów jest otwarta.

Sprawdźcie, w które niedziele w grudniu będzie obowiązywał zakaz handlu, a kiedy można zrobić zakupy w grudniu 2018.

Zakupy bez problemów będziemy mogli zrobić w cztery niedziele w grudniu:

  • 2 grudnia,
  • 16 grudnia,
  • 23 grudnia,
  • 30 grudnia.

W które niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu w grudniu? Chcesz wiedzieć, gdzie zrobić zakupy w niedziele z zakazem handlu w grudniu? Lista sklepów, które będą otwarte pomimo zakazu handlu w niedziele - poniżej.

W dni z zakazem handlu zakupy możemy zrobić między innymi w aptekach i na stacjach benzynowych. Otwarte będą także mniejsze osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Czynne będą też Żabki i Freshmarkety. Decyzję o godzinach otwarcia podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki.

Pełną listę niedziel, w które obowiązuje zakaz handlu znajdziesz tutaj: Sklepy zamknięte w niedziele 2018 [KIEDY, DATA, LISTA]

Przypominamy: Posłowie zdecydowali się ograniczyć handel w niedziele. Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa.