Niepodległościowy sukces uczniów Policyjnego Liceum...

  Niepodległościowy sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

  red

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Niepodległościowy sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku
  1/17
  przejdź do galerii
  Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli I miejsce w XI Pomorskim Biegu Niepodległości. Zawody odbyły się na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Licealiści ze Słupska zwyciężyli w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych.
  Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku w składzie: Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zajęli I miejsce w XI Pomorskim Biegu Niepodległości. Na starcie biegu stanęło ponad 100 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego.

  Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r.


  Do zawodów, w zakresie wiedzy historycznej, przygotowała uczniów pani Kamila Drobkiewicz, a nad formą biegową i umiejętnościami strzeleckimi oraz techniką rzucania granatem do celu czuwał pan Arkadiusz Herman.
  Laureaci XI Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki.

  Zakończenie biegu odbyło się na wzgórzu, na którym położony jest punkt dowódczo-obserwacyjny poligonu. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, bigos i ognisko. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sam marszałek Józef Piłsudski.

  Zawody zostały zorganizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino.

  Zobacz także: Bieg sobótkowy

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!