Nieudana wyprawa do Sulechowa siatkarek Czarnych Słupsk

(res)
Słupszczanki w pierwszym secie meczu w Sulechowie prowadziły już 23:19.
Słupszczanki w pierwszym secie meczu w Sulechowie prowadziły już 23:19. Fot. archiwum
To było najgorszy mecz słupszczanek w tym sezonie II ligi. Spotkanie miało dwa oblicza - pierwszy set z wyrównaną walką i dwa kolejne, w których akademiczki asystowały na boisku. Zawisza Sulechów wygrał z AP Czarnymi 3:0.

Słupszczanki w pierwszym secie meczu w Sulechowie prowadziły już 23:19. Mogło wydawać się, że zwycięstwo w tej partii mają już w kieszeni. Niestety, tak nie było. Sygnał, że coś się jeszcze w tym secie może stać złego padł już jednak kilka sekund wcześniej. Przy stanie 22:17 skręciła nogę Izabela Miklasińska. Opuściła boisko i już nie powróciła na parkiet. Weszła za nią Monika Kutyła. Była jednak jedną ze słabszych zawodniczek gości w tym spotkaniu. Akademiczki popełniły kilka błędów w odbiorze i oddały zwycięskiego - wydawałoby się - seta. Wyglądało na to, że słupszczanki będą jeszcze w stanie powalczyć, ale wtedy zaczęło się najgorsze. Łatwo przegrały dwa kolejne sety i przegrały w całym spotkaniu 0:3.

- Tak słabo nie prezentowaliśmy się w tym sezonie - podsumował spotkanie w Sulechowie Marek Majewski, szkoleniowiec Akademii Pomorskiej Czarni.

Jego zawodniczki w całym spotkaniu popełniły 45 własnych błędów: strat, złych odbiorów, ataków w aut. Trener dokonywał po 5-6 zmian, ale nie wybudziło to słupszczanek z letargu. Przegrały ważny dla siebie mecz. Nie pomógł wyjazd dzień wcześniej i jeden trening przeprowadozny rano w dniu spotkania w hali w Sulechowie.

Zawisza Sulechów - Akademia Pomorska Czarni 3:0 (26:24, 25:11, 25:12)

Akademia Pomorska Czarni: Monika Kutyła, Sylwia Korczak, Karolina Przybyszewska, Kinga Kiel - libero, Magdalena Bydołek, Katarzyna Połeć, Monika Kolesińska.

Na zmiany wchodziły: Izabela Miklasińska, Sara Ilukowicz, Sandra Luftner, Elżbieta Klein, Joanna Cupisz.
Inne wyniki: Piast Szczecin - Joker Świecie 3:2, Energetyk Poznań - Budowlani Toruń 1:3, RSMS Police - Pałac II Bydgoszcz 1:3, Jedynka Aleksandrów Ł. - PTPS II Piła 3:0.