Niezły występ Lidera-Amicus Lębork we Wrocławiu

Robert Biczkowski
Bardzo udany start zanotowali strzelcy Lidera-Amicus Lębork w zakończonych w sobotę we Wrocławiu w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Już pierwszego dnia wysoką formę zaprezentowała Paula Wrońska zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc (585 pkt).

Lęborczanka wyprzedziła Marzenę Drożdż z Żywca (582 pkt) oraz Ewę Flak ze Społem Łódź (580 pkt). W tej samej konkurencji dobrze wypadły pozostałe zawodniczki Lidera-Amicus, Malwina Itrich i Marta Marcinowska, co pozwoliło w klasyfikacji drużynowej zdobyć medal brązowy. Pierwsze miejsce zajął Śląsk Wrocław a drugie Zawisza Bydgoszcz.

Drugi brązowy medal w drużynie "Liderki" zdobyły w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. Indywidualnie w tej konkurencji Wrońska była 9, Itrich 13 a Marcinowska 28.

W ostatnim dniu zawodów ponownie, swoje wysokie umiejętności strzeleckie, zaprezentowała
Paula Wrońska, która w karabinie pneumatycznym wywalczyła swój drugi tytuł mistrzowski na tych zawodach. Wrońska z wynikiem 394 pkt. awansowała do ośmioosobowego finału na pierwszym miejscu.

Z takim samym rezultatem w finale znalazła się Agnieszka Nagay (olimpijka z Aten i Pekinu), o jeden punkt mniej miała między innymi dwukrotna Mistrzyni Olimpijska Renata Mauer Różańska a trzy punkty straty odnotowała Sylwia Bogacka aktualna v-ce Mistrzyni Świata.

Do finału awansowała również Malwina Itrich, która do Wrońskiej miała stratę dwóch punktów.
W 10 strzałowym finale rewelacyjnie strzelała Paula Wrońska. Lęborska zawodniczka zdobywając 103,0 pkt. powiększyła jeszcze przewagę z eliminacji nad rywalkami i mogła się cieszyć z kolejnego złotego medalu.

Ostateczna klasyfikacja w karabinie pneumatycznym:
1. Paula Wrońska, Lider-Amicus - 497,0 pkt.
2. Karolina Kowalczyk, Śląsk Wrocław - 494,6 pkt
3. Renata Mauer Różańska, Śląsk Wrocław - 494,1 pkt.

Malwina Itrich ostatecznie zajęła miejsce 8 a Marta Marcinowska 31.

Drużynowo w karabinie pneumatycznym zawodniczki Lidera-Amicus zdobyły srebrny medal.
Złoto ponownie wystrzelały zawodniczki Śląska Wrocław a brąz AZS-u Częstochowa.