Nowa posada Jerzego Mazurka

  Nowa posada Jerzego Mazurka

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Nowa posada Jerzego Mazurka
  Jerzy Mazurek, były prezydent Słupska, podsekretarz stanu MSWiA za rządów Leszka Millera i Marka Belki, zajmie miejsce dotychczasowego wicedyrektora ds. administracyjnych Filharmonii Sinfonia Baltica, który odchodzi na emeryturę.
  Nowa posada Jerzego Mazurka
  Od kwietnia 2006 roku Mazurek pracuje w PGK jako specjalista ds. pozyskiwania funduszy europejskich.

  Jest też zamieszany w aferę prywatyzacyjną spółki Drogi i Mosty z czasów, kiedy był prezydentem miasta (ma postawione zarzuty przez prokuraturę koszalińską).

  - Jeszcze nie otrzymał takiej nominacji - mówi Bohdan Jarmołowicz, dyrektor słupskiej filharmonii. Potwierdził jednak, że ją Mazurek dostanie.

  Dyrektor Jarmołowicz nie chciał powiedzieć w rozmowie telefonicznej o powodach zatrudnienia Mazurka. Poprosił o zadanie pytań mailem. Jednak wczoraj nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Słupski magistrat... nie chce komentować sprawy.

  Jerzy Mazurek

  Jerzy Mazurek


  ur. w 1950 roku we Wrocławiu. Ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Żonaty. Dwie córki. Członek i założyciel SdRP, a później SLD. W latach 1994-2001 - prezydent Słupska. Później podsekretarz stanu w MSWiA. W 2006 r. postawiono mu zarzuty w aferze prywatyzacyjnej Dróg i Mostów. Mimo to podjął pracę w PGK.  - Decyzje personalne w poszczególnych jednostkach podejmują sami dyrektorzy. Prezydent nie ingeruje w te decyzje - stwierdził Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta Słupska.

  Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną przenosin byłego podsekretarza stanu do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica może być jego konflikt z Andrzejem Gazickim, prezesem PGK, którego Mazurek zwolnił, kiedy rządził Urzędem Miejskim.

  - Nie będę rozmawiał - powiedział nam wczoraj były prezydent Słupska.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (57)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (57) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone