Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa szkoła branżowa w Słupsku? Projekt uchwały już jest

Wojciech Nowak
Wojciech Nowak
Na najbliższej sesji Rady Miasta przedstawiony zostanie projekt uchwały w sprawie utworzenia Branżowej Szkoły II stopnia nr 3, która to włączona zostałaby do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku.
Na najbliższej sesji Rady Miasta przedstawiony zostanie projekt uchwały w sprawie utworzenia Branżowej Szkoły II stopnia nr 3, która to włączona zostałaby do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku. Krzysztof Piotrkowski
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Słupsku przedstawiony zostanie projekt uchwały w sprawie utworzenia Branżowej Szkoły II stopnia nr 3, która to włączona zostałaby do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica. Jeżeli radni podejmą uchwałę, to nowa szkoła rozpocznie działalność od nowego roku szkolnego.

Projekt uchwały to odpowiedź na potrzeby zarówno pracodawców, jak i uczniów Branżowej Szkoły I stopnia nr 5, która już funkcjonuje w słupskim Ekonomiku.

- Z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku wpłynął wniosek o utworzenie szkoły branżowej II stopnia, który poparty został przeprowadzonymi badaniami dotyczącymi zainteresowania taką placówką oświatową wśród uczniów szkoły I stopnia – informuje Anna Sadlak, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku. - Powstanie szkoły poszerzyłoby ofertę kształcenia zawodowego młodzieży oraz zapewniłoby drożność edukacyjną.

Branżowa Szkoła II stopnia nr 3 pozwoliłaby uczniom uzupełnić wykształcenie w zawodach: technik handlowiec i technik logistyk. Nauka trwałaby dwa lata i byłaby kontynuacją trzyletniej edukacji w szkole I stopnia, a jej ukończenie oznaczałoby zdobycie tytułu technika w danym zawodzie oraz uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Nowa szkoła branżowa w Ekonomiku to nie jedyna nowość. Na rok szkolny 2022/2023 zaplanowano także uruchomienie nowych kierunków w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

- Na poziomie technikum będzie to technik pojazdów samochodowych z oddziałem przygotowania wojskowego. Z kolei w szkole branżowej I stopnia słupskiego Mechanika planowane jest uruchomienie kierunków: mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz mechatronik. W tamtejszej szkole branżowej II stopnia natomiast byłyby to: elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik/monter maszyn i urządzeń – wylicza Anna Sadlak.

Wydział Edukacji zakłada w nadchodzącym roku szkolnym utworzenie około 1800 miejsc dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych, z czego prawie 700 zostanie utworzonych w liceach ogólnokształcących, a ponad 1100 w szkołach zawodowych – technikach oraz szkołach branżowych.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza