Nowe kierunki na Akademii Pomorskiej. Zdalne posiedzenie Senatu

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Fot. Wojciech Frelichowski
Udostępnij:
Senat Akademii Pomorskiej przyjął program trzech nowych kierunków studiów: położnictwa, florystyki ze sztuką ogrodową oraz pedagogiki SPS profil praktyczny.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem po raz pierwszy obrady Senatu Akademii Pomorskiej odbyły się nie w sali posiedzeń, tylko zdalnie za pośrednictwem internetu.

Podczas obrad omawiano, m.in. kwestie dot. zmian w uchwale rekrutacyjnej, przyjęto programy studiów na 3 nowe kierunki (położnictwo; pedagogika studia pierwszego stopnia profil praktyczny; florystyka ze sztuką ogrodową).

Wśród nowych kierunków, których program zaaprobował Senat AP jest położnictwo. Ten kierunek będzie ważnym uzupełnieniem dotychczasowych specjalności medycznych, które można studiować na Akademii Pomorskiej (ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo). Do kształcenia tego kierunku uczelnia ma już stworzoną bazę dydaktyczną w postaci Centrum Symulacji Medycznych, na którego wyposażenie i uruchomienie przeznaczono ponad 6 mln zł.

Nowością jest także kierunek florystyka ze sztuką ogrodową. To odpowiedź uczelni na aktualne tendencje na rynku pracy. Absolwent tego kierunku będziesz mógł podjąć pracę m.in. w kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, firmach dekoratorskich, firmach organizujących imprezy targowe, wystawiennicze i uroczystości okolicznościowe, hotelach, firmach zajmujących się projektowaniem, realizacją i pielęgnacją ogrodów, firmach produkujących rośliny ozdobne.

Natomiast po uzyskaniu kwalifikacji pedagogicznych można zostać nauczycielem zawodu florysta lub przedmiotów związanych z architekturą krajobrazu.

Podczas zdalnego posiedzenia Senatu AP wprowadzono również rozwiązania dotyczące realizacji praktyk wynikające z przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa COVID-19, a także podjęto uchwały związane z funkcjonowaniem Szkoły Doktorskiej.

Przyjęto też sprawozdanie z działalności Rady Uczelni, a rektor Akademii Pomorskiej dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP, złożył podziękowania za zaufanie i wybór na funkcję rektora w drugiej kadencji oraz za dotychczasową współpracę z Radą Uczelni.

Zobacz także: Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej na Akademii Pomorskiej w Słupsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marta

Akurat w artykule nie jest podane, ale są to studia licencjackie czyli 3-letnie profil praktyczny. Studia są dobrowolne - kto chce, to studiuje.

E
Erg

Z tą kwiaciarnia najlepsze

S
Słupszczanin

Ważne jest by profesorowie mieli robotę, a nie absolwenci zatrudnienie !

G
Gość
1 maja, 21:48, Gość:

pięć lat studiów aby pracować w kwiaciarni!! profesorowie to mają pomysły

Dzięki pomysłom profesorów oni sami mają dobrą pracę.

G
Gość

pięć lat studiów aby pracować w kwiaciarni!! profesorowie to mają pomysły

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie