Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe rondo w Słupsku ma mieć nazwę. Czy jesteś za?

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Miesiąc po oddaniu do użytku ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kaszubskiej wiadomo, że będzie miało nazwę. Ratusz ogłosił konsultacje w tej sprawie.
Miesiąc po oddaniu do użytku ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kaszubskiej wiadomo, że będzie miało nazwę. Ratusz ogłosił konsultacje w tej sprawie. Łukasz Capar
Miesiąc po oddaniu do użytku ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kaszubskiej wiadomo, że będzie miało nazwę. Ratusz ogłosił konsultacje w tej sprawie.

W zasadzie chodzi tylko o odpowiedź na zaproponowane przez władze miasta pytanie: "Czy chce Pan/Pani, aby rondu u zbiegu ulic Jana Kilińskiego i Kaszubskiej w Słupsku nadano nazwę „Rondo Urszuli Wyrwy?"

Urzędnicy liczą na odpowiedź "tak" lub "nie". Słupszczanie jednak mogą też wyrazić na ten temat opinię. Przypomnijmy, ta nie jest wiążąca dla władz samorządowych.

Konsultacje odbędą się w dniach od 8 do 31 maja 2023 r. Można wziąć w nich udział wypełniając kwestionariusz papierowy i złożyć go w Wydziale Geodezji i Katastru (Pl. Zwycięstwa 3, pokój 313 - sekretariat Wydziału) lub przesłać w wersji elektronicznej, za pośrednictwem poczty e-mail na adres [email protected].

Publiczne spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 22 maja 2023 r. w godzinach 16-18 w Urzędzie Miejskim w Słupsku (Pl. Zwycięstwa 3, sala 212).Będą też dyżury telefoniczne, które odbędą się w dniach 9-10 maja 2023 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Słupsku pod numerem telefonu 59-8488-398.

Informacja o Urszuli Wyrwie

Urszula Wyrwa przyjechała do Słupska w 1967 r. jako absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Chemii Spożywczej, by w 1968 r. rozpocząć pracę w nowopowstałych Północnych Zakładach Przemysłu Skórzanego, później przemianowanych na „Alkę”. Była motorem wielu zmian w procesach produkcyjnych, liderem wynalazczości i działalności racjonalizatorskiej. Największym sukcesem zespołu kierowanego przez Urszulę Wyrwę było stworzenie prototypu „sztucznej skóry”, która miała służyć masowej produkcji taniego obuwia. Sukces osiągnęli w 1972 r. przypieczętowując patentem własną technologię. W 1973 r. „Złoty Kwartet” technologów ze słupskiej „Alki” (Urszula Wyrwa-szefowa zespołu, Stanisław Zbijowski, Jerzy Szynkiewicz,Piotr Nosal) w dowód wielkich zasług zostali nagrodzeni przez miasto tytułem „Słupszczanina Roku”. Po raz pierwszy był to tytuł zbiorowy.

Po rozstaniu się z pracą zawodową Urszula Wyrwa szukała dla siebie nowych wyzwań.W listopadzie 2003 r. powstała myśl powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupsku. Kierowany przez nią Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku (SUTW) w błyskawicznym tempie rozrastał się, osiągając po 10 latach imponującą liczbę 300 członków. Zaczynał od wykładów o zdrowiu, a po 12 latach stał się silną placówką edukacyjną, artystyczną i społecznikowską. SUTW odmienił życie tysiącom ludzi nie tylko w Słupsku. Z jego doświadczeń czerpały inne miejscowości. A wszystko zaczęło się od jednej twardej kobiety – Urszuli Wyrwy, która chciała zaktywizować swoich rówieśników.

Urszula Wyrwa zmarła w dniu 10.06.2022 r. w wieku 85 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza